الکترودیالیز در تصفیه آب : شیرین کردن آب به شیوه الکترودیالیز در حال حاضر اگر نگوییم مهم ترین، یکی از کاربردی ترین روش ها به منظور از میان برداشتن یون ها در آب محسوب می شود.

الکترودیالیز در تصفیه آب | فیلتراسیون فاضلاب | آریاعمران

این عمل بدون احتیاج به مواد جانبی آب محصول را شیرین می کند. این شیوه به الکترولیز بسیار شبیه است اما برای اینکه رسوب در زمان شیرین کردن آب به شیوه خلاف جهت صورت می گیرد به آن الکترودیالیز می گویند. با مجموعه آریاعمران همراه باشید تا سیستم الکترودیالیز را به شما معرفی کنیم.

سیستم الکترودیالیز از چه مواردی تشکیل شده است

پمپ: پمپ های در نظر گرفته شده در سیستم الکترودیالیز از فشار کمی برخوردار هستند و مدل آن ها نیز معمولی است

غشا: این غشاها در الکترو دیالیز آب شیرین کن از حیث جنس همچون رزین هایی هستند که در تعویض یون مورد استفاده قرار می گیرند و دارای مدل های های کاتیونی و همچنین آنیونی هستند.

الکترود: الکترود از جنس تیتانیم ساخته شده است و رویه ای از پالادیوم یا پلاتین دارد تا در شرایط اسیدی و همچنین قلیایی مقاومت خوبی از خود نشان دهد.

تورهای دارای پلیمر: غشاها می توانند به واسطه جداکننده هایی که پلیمری هستند از هم جدا شوند. به شکل معمول ضخامت این توری ها در میان محیط غشاها نیم میلی متر و در بغل الکترودها یک میلی متر است.

فرایند الکترودیالیز در تصفیه آب

"</a

در سیستم الکترودیالیز از غشاهای پلیمری که شامل رزین های تبادل یونی است بهره می برند.

در سیستم  تصفیه فاضلاب  این رزین ها در پارچه های پلیمری همچون پلی اتیلن مورد بهره برداری قرار می گیرند.

پرده های کاتیونی در مقابل با کاتیون ها از تراوا برخوردارند وتنها قادر خواهند بود که از غشاهای آنیونی عبور کنند.

اگر در ظرف مقدار کمی آب دارای نمک جاری شود دو الکترودی که در ظرف قرار دارد جریان به هم پیوسته ای را به وجود می آورد؛

در حقیقت یون هایی که از بار مثبت برخوردارند به سمت کاتیون ها و همچنین یون هایی که بار منفی دارند متمایل می شوند.

از دستگاه الکترودیالیز به شکل معمول به مثابه سیستم های واسط نام می برند چون آبی که عرضه می کنند تماما خالص نیست.

فیلتراسیون آب چیست؟

این شیوه یکی از شیوه هایی محسوب می شود که کاربر به واسطه ان می تواند ذراتی نظیر سنگ ریزه، شن و ماسه، لجن و زنگ زدگی درون لوله ها را برطرف کند.

البته باید توجه داشت که فیلتراسیون آب نمی تواند سختی موجود در آب محصول را پایین بیاورد.

در حقیقت از این شیوه به منظور کامل کردن فرایند شیرین سازی آب در سیستم RO بهره برداری می کنند.

باید توجه داشت که فیلتراسیون معمولا به منظور جدا کردن ذرات درشت تر مورد بهره برداری واقع می شود

و در باب ذرات بسیار کوچک همچون کلوییدها به واسطه فرایندهایی همچون لخته سازی در اول کار به دست پلی الکترولیت ها لخته هایی به میزان بزرگ تر ایجاد می شوند

و بعد از آن با بهره برداری از شیوه هایی همچون فیلتراسیون از آب جدا می گردند.

چه مواردی در فیلتراسیون آب اثرگذاری دارد

مواردی که در برگزیدن مدل فیلتر و همچنین کاربرد آن اهمیت دارد و موثر است به دو دسته زیر تقسیم می شود

۱٫اندازه حفره های موجود در فیلتر

مواد معلقی که اندازه شان از حفره های موجود در فیلتر بزرگ تر باشد در پشت فیلتر باقی می مانند و از آن رد نمی شوند.

در نهایت برای جدا کردن ذرات با میزان مشخص بایستی از فیلترهای مطلوب این کار بهره بگیرید.

۲٫میزان ذرات باقی مانده در پشت فیلتر

هنگامیکه این ذرات در پشت فیلتر حضور دارند با گذشت زمان و همچنین با بهره برداری پیوسته از فیلتر به تعدادشان افزوده می شود.

این اتفاق ممکن است سبب بسته شدن روزنه های فیلتر را فراهم کند. به همین خاطر، بایستی پس از گذشت زمان مشخصی فیلتر را عوض کنیم و یا اینکه مورد پاکسازی‌اش قرار دهیم.

این اتفاق که به گرفتگی فیلتر معروف است از اهمیت ویژه ای بهره مند است؛

به این خاطر که عوض کردن و یا حتی فرایند تمیز کردن در فیلتر بسیار هزینه ایجاد می کند.

در فرایند فیلتراسیون خالص سازی گازها اتفاق می افتد و اکسیژن و نیتروژن پدید می اید که بسیار در مصارف صنعتی کاربرد پیدا خواهد کرد. 

سختی گیر پکیج تصفیه آب : حضور بعضی از یونهای جاری در آب همچون کلسیم و وجود کاتیون های چندظرفیتی در آب محصول باعث رسوب در ماده می شوند که همین اتفاق سبب کاهش سطح کیفی آب و همینطور کاهش بهره وری انتقال دستگاه های گرمایشی و ایضا سرمایشی می شوند.

سختی گیر پکیج تصفیه آب | آب شیرین کن صنعتی | آریاعمران

باید از سختی گیرها به عنوان یکی از مهم ترین وسایلی که در حذف رسوبات کارکرد دارد یاد کرد. به منظور اطلاع از قیمت سختی گیر پکیج تصفیه آب و همچنین نحوه عملکرد آن  در ادامه با مجموعه آریاعمران شریف همراه باشید.

مواردی که در هنگام خرید سختی گیر باید رعایت کرد

سختی گیر پکیج تصفیه آب | آب شیرین کن صنعتی | آریاعمران

یکی از اصلی ترین مصائب موجود در آب های جاری در دیگ بخار و همچنین تجهیزات صنعتی حضور قابل توجه یون های منیزیم و کلسیم یا املاح جاری در آب است که می تواند کارایی محصول را تا حد زیادی کاهش دهد. چون این یون ها در لوله ها نفوذ می کنند و این اتفاق را رقم می زنند. به همین منظور سختی گیرها برای از میان برداشتن این یون ها مورد بهره برداری واقع می شوند. باید توجه داشت که سختی گیرهای رزینی با برخورداری از بهترین روش می توانند ترکیبات موجود در آب را حذف کنند.

اجزای شکل دهنده سختی گیر

مخزن، نازل، رایزر، رزین سختی گیر، لوله کشی، شیر چند راهه، بستر سیلیسی، لوله تخلیه و همینطور مخزن نمک سختی گیر از اجزای شکل دهنده این وسیله هستند.

نکات مورد توجه در هنگام خرید سختی گیر

سختی آب وارد شده بر دستگاه بر مبنای     ppm

دبی آب

گنجایش رزین

زمانی که باید برای فرایند احیا و همینطور شست و شو صرف شود

باید این مسئله را بدانیم که حجم رزین سختی گیر و همینطور قطر و ارتفاع آن بسیار اهمیت دارد. می توان حجم رزین را با توجه به مشخصاتی که سازندگان ارائه می دهند اندازه گیری کرد

قیمت سختی گیر پکیج تصفیه آب

قیمت خرید این محصول با توجه به جنس و بدنه و همنیوطر جایی که از آن استفاده می شود در تغییر است. مصرف کننده گرامی می تواند با مراجعه به سایت مجموعه آریاعمران به خرید محصول مناسب خود بپردازد. ما همراه شما هستیم

نمک زدایی در فرایند آب شیرین کن

این عمل با از میان برداشتن نمک همراه است. برای آب محصول درجات گوناگونی مورد توجه قرار می گیرد که شوری را نشان می دهد. این مسئله بر هزینه تصفیه آب اثر بسزایی دارد. در حقیقت سطح شوری عموما به شکل ppm مورد ارزیابی قرار می گیرد. آبی که شوری اش کمتر از ۱۰۰۰ ppm باشد آب شیرین محسوب می شود و برای استفاده در زندگی روزانه مناسب است.

مرحله نمک زدایی

می توان روش های گوناگونی را برای نمک زدایی در فرایند شیرین سازی آب در نظر گرفت. باید بدانیم که شیوه اسمز معکوس اصلی ترین و مورد استفاده ترین شیوه برای نمک زدایی از آب محصول است. در ادامه روش های دیگر نمک زدایی را به اطلاع شما خواهیم رساند

نمک زدایی به شیوه اسمز رو به جلو

در این شیوه می توانیم از اسمز طبیعی استفاده کنیم. یک ماده از ناحیه ای که رقیق تر است به ناحیه ای ورود پیدا می کند که غلیظ تر محسوب می شود. هزینه ای که صرف انجام این روش می شود تقریبا نصف هزینه ای است که صرف روش اسمز معکوس می شود. به همین خاطر به منظور کامل کردن فرایند انرژی کمتری نیز صرف این مسئله می شود. پتانسیل موجود در شیوه اسمز رو به جلو خیلی زیاد است ولی باید توجه داشت که این روش کار تازه ای به حساب می آید.

نمک زدایی حرارتی در آب شیرین کن

پکیج آب شیرین کن حرارتی شیوه ای است که به منظور آن می توان آب را تمیز کرد. این عمل به واسطه فرایندهای گوناگونی صورت می گیرد و می تواند نمک و همچنین دیگر آلاینده ها را از میان بردارد. نمک زدایی حرارتی فرایندی است که به واسطه آن آب گرم می شود و آب خالص رفته رفته پدید می آید. درست به وقتی که بخار موجود در آن رو به سردی می گراید و عمل چگالش انجام می شود. به همین منظور مجموعه بی نظیر آریاعمران شریف با شماست تا در تمامی مراحل فرایند نمک زدایی به مشتریان خود یاری برساند.

قیمت سختی گیر فایبرگلاس: بیش و پیش از هر چیز باید به نعریف قیمت سختی گیر رزینی فایبرگلاس بپردازیم و نحوه کارکرد این محصول را به شما توضیح دهیم. این سختی گیر که می توان به ان نرم کننده هم گفت به سیستمی می گویند که به منظور از میان بردن بعضی ناخالصی ها و همچنین املاح جاری در آب محصول کارکرد پیدا می کند.

قیمت سختی گیر فایبرگلاس | آب شیرین کن صنعتی | آریاعمران

سختی گیر رزینی فایبرگلاس به علت برخورداری از فرم کامپوزیتی در مقابل سختی ها و نمک های موجود مقاومت کم نظیری را از خود نشان می دهد.

سختی گیر رزینی فایبرگلاس چیست

وظیفه ای که این سختی گیر به عهده دارد از بین بردن یون های سخت موجود در آب است. فایبرگلاس هم در حال حاضر به مثابه بدنه موجود در سختی گیرهای رزینی کارکرد یافته است. علت مهم و اصلی استفاده از فایبرگلاس این است که در صنعت شیرین سازی آب محاسن زیادی در نسبت با مدل های فلزی دارد. باید توجه داشت که سختی گیر رزینی فایبر گلاس در نسبت با انواع دیگر رسوب کمتری دارد و به هیچ عنوان به زنگ زدگی دچار نمی شود. در اغلب موارد پس از گذشت مدتی سختی گیرهای رزینی آهنی به زنگ زدگی دچار می شوند.

فایبرگلاس و نحوه کارکرد آن

در حقیقت به فیبر فشرده شده که از الیاف پلیمری بهره مند است فایبرگلاس می گویند. باید توجه داشت که این جنس در بدنه سختی گیر رزینی کاربرد دارد و نوعی کامپوزیت به حساب می آید. مواد مهم شکل دهنده این مدل از کامپوزیت الیاف های سوزنی و همچنین حصیری هستند. از دیگر اجزای مهم شکل دهنده سختی گیر رزینی فایبرگلاس می توان به تیتان و ژلکت اشاره کرد

محاسن استفاده از سختی گیرهای رزینی فایبرگلاس

این سختی گیرها می توانند دمای ۹۰ درجه را به شکلی دائم تحمل کنند. آب بند ان ها در مقایسه با مدل فولادی بسیار مناسب است. اتصال شیر به شکل رزوه ای انجام می شود و تعویض ان ها نیز راحت است. نگهداری و همچنین سرویس آن ها بسیار ساده تر است. تولید این محصول به شکل اتوماسیون صورت می گیرد و زمان تولیدی ان ها در نسبت با مدل فلزی بسیار کم تر است.

قیمت سختی گیر رزینی فایبرگلاس

خرید انواع سختی گیر: برای معین کردن بهای سختی گیر رزینی فایبرگلاس احتیاج است که با در نظر گرفتن فاکتورهای گوناگون که بایستی آن ها را به وقت خرید لحاظ کنید به این امر مبادرت بورزید. از جمله این فاکتورها می توان به جنس بدنه و مدل شیر استفاده شده اشاره کرد. باید توجه داشت که مدل رزین در درون آب شیرین کن در قیمت بسیار اهمیت خواهد داشت.

آب شیرین کن صنعتی کوچک

قیمت سختی گیر رزینی فایبرگلاس | آب شیرین کن صنعتی | آریاعمران

باید گفت که سیستم هایی که توانایی تصفیه آب به میزان زیاد را دارا هستند به اسم آب شیرین کن صنعتی مشهور می شوند. استفاده از این دستگاه ها سبب می شود که تصفیه آب در ظرفیتی به میزان ۳ متر مکعب در شبانه روز به خوبی اتفاق بی افتد. آب شیرین کن صنعتی کوچک بر مبنای فناوری موجود در غشای اسمز معکوس کار می کنند و به منظور بهینه سازی کارهای صنعتی مورد بهره برداری قرار می گیرد. که اکثر فعالیت های ان بر اساس آب است. برای نمونه این مسئله را می توان در پکیج های خنک کننده و همچنین در فرایند شستن مشاهده نمود. این فرایند سبب می شود تا هزینه ای استفاده از آب کم شود و افزایش بهره وری اتفاق بی افتد. در حقیقت می توان گفت که این دستگاه برای صرفه جویی در مصرف آب بسیار کاربرد داشته باشد.

اجزای تشکیل دهنده پکیج آب شیرین کن صنعتی کوچک

بهره مندی از مخازن تزریق

استفاده از فیلترهای شنی، کاتریج و کربنی

دارای پمپ فشار قوی و همچنین پمپ فید است

از فیلتر ممبرین تشکیل شده اند

و همچنین از ابزار محاسبه و ابزار دقیق بهره مند شده است

آب شیرین کن صنعتی کوچک چه اهمیتی دارد

بی هیچ شکی آب مورد نیاز برای مصارف صنعتی بسیار مهم است و کاربرد دارد. پیش از بهره مندی، آب صنعتی باید

به شکلی کامل بررسی گردد تا کیفیت آب مشخص شود. اگر کیفیت پایین باشد تجهیزات و وسایل آسیب خواهند دید. ایضا

از آن جا که آب در بعضی صنایع همچون فولاد و مواد غذایی مورد بهره برداری دوباره قرار می گیرد، به بهترین شکل ممکن برای انجام عملکرد مناسب تر آماده میشود.

خرید انواع سختی گیر: دلیل رسوب در بسیاری از تجهیزات وجود کلسیم، منیزیم، کاتیون ها دو ظرفیتی یا چند ظرفیتی است که می تواند کیفیت آب را تحت تاثیر خود قرار دهد و راندمان انتقال آب به تجهیزات را کاهش دهد به همین منظور از سختی گیر های رزینی برای جلوگیری از رسوب استفاده می شود . برای خرید آن بهتر است به مجموعه آریا عمران مراجعه نمایید.

خرید انواع سختی گیر | آب شیرین کن کشاورزی | آریاعمران

ما در این نوشتار در صدد هستیم اطلاعاتی را در ارتباط با قیمت سختی گیر رزینی، خرید آب شیرین کن کشاورزی در مجموعه آریا عمران در اختیار شما کاربران عزیز قرار دهیم. با ما همراه باشید.

اطلاعاتی در ارتباط با سختی گیر رزینی

خرید انواع سختی گیر | آب شیرین کن کشاورزی | آریاعمران

از بزرگ ترین مشکلات آب های مورد استفاده در دیگ های بخار و دیگر تجهیزات تصفیه آب حجم بالای یون های منیزیم

و کلسیم است که با کمک سختی گیر های رزینی می توان این املاح را به میزان قابل توحهی کاهش داد.

این تجهیزات دارای بدنه فلزی بسیار قوی از جنس FRP همراه با لوله و شیرهای چند راهه هستند و طراحی آن به گونه ای

انجام شده است که بستری از سیلیس و زرین درون آن قرار گرفته است که کمک می کند کلیه یون های موجود در آب حذف شوند.

اجزا تشکیل دهنده سختی‌گیر رزینی

مخزن سختی گیر

نازل

لوله انتقال آب

رزین سختی گیر

لوله کشی

شیر چند راهه

مخزن نمک

لوله تخلیه

بستر سیلیسی و زرین

نکات مهم در زمان خرید سختی گیر رزینی

دبی آب

سختی آب با توجه به ppm

نوع و ظرفیت رزین استفاده شده

مدت زمانی که دستگاه احیا می شود.

جنس دستگاه

قیمت سختی ‌گیررزینی

قیمت سختی‌ گیر رزینی را عوامل مختلفی چون نوع، جنس بدنه، محل استفاده و برند سازنده دستگاه تعیین می کند.

بهتر است که بدانید قیمت سختی گیر رزینی و دیگر مدل های سختی گیر در مجموعه آریا عمران به صرفه است و

شما کاربران عزیز می توانید در سایت آریا عمران، انواع سختی گیر آب را با بهترین قیمت و کیفیت بالا خریداری نمایید.

علاوه بر سختی گیر رزینی می توان از دستگاه آب شیرین کن کشاورزی نیز برای تصفیه آب های مورد نظر در کشاورزی استفاده کرد.

خرید آب شیرین کن کشاورزی ‏

آب شیرین کن کشاورزی از جمله تجهیزات بسیار کاربردی است که می تواند آب مورد نیاز را برای صنایع

کشاورزی تامین نماید، لازم به ذکر است که آب خارج شده از این دستگاه می تواند از فیلترهای مولکولی

عبور کند و زمینه ساز رشد بالای محصولات کشاورزی و گلخانه ای گردد.

در زمان خرید آب شیرین کنورزی بهتر است به پارامترهای بسیاری توجه داشته باشید تابتوانید خریدی به صرفه و قیمت مناسب را تجربه نمایید.

از مهم ترین نکاتی که در زمان خرید دستگاه آب شیرین کن کشاورزی باید به آن توجه داشته باشید ظرفیت دستگاه است.

قطعات به کار رفته در روند تولید دستگاه آب شیرین کن کشاورزی؛ که معمولا موارد زیر از بارزتری قطعات مورد

استفاده در آب شیرین کن کشاورزی است که می تواند نقش اساسی در قیمت این محصولات داشته باشد.

توان و برند تولید کننده آب شیرین کن کشاورزی

لوله کشی فشار پایین که معمولا جنس آن از upvc می باشد.

لوله کشی بافشار بالا، که برای تصفیه آب چاه معمولا از لوله های استیل ۳۰۴ استفاده می شود.

نکاتی که در زمان خرید آب شیرین کشاورزی باید به آن توجه داشت:

فیلتر کربن فعال، که از فن آوری های به روز در دستگاه های آب شیرین کن کشاورزی می باشد

که دارای دو مدل غشا هستند که موارد استفاده محدودی دارند.

فیلتر شنی در دستگاه آب شیرین کن کشاورزی، که می تواند ذرات میکرونی و معلق موجود در سطح آب را جدا کند

که عدم توجه به این نکته در زمان خرید آب شیرین کن کشاورزی می تواند هزینه های گزاف تعمیرات را برای شما به ارمغان بیاورد.

پساب دستگاه آب شیرین کن کشاورزی

اندازه دستگاه آب شیرین کن کشاورزی، از دیگر عواملی است که در زمان خرید بهتر است به آن توجه داشته

باشید زیرا اندازه های مختلفی از این دستگاه در بازار وجود دارد که حتما باید به میزان آب ورودی و املاح موجود در آب توجه داشته باشید .

سخن پایانی

جهت اطلاعات بیشتر در ارتباط با قیمت سختی گیر رزینی و نحوه خرید آب شیرین کن کشاورزی ‏می توانید

با کارشناسان ما در مجموعه آریا عمران ارتباط برقرار کنید.

عمر فیلتر ممبرین : برای تعیین عمر فیلتر ممبرین باید به این مسئله توجه کرد که این فیلتر به مثابه قلب دستگاه آب شیرین کن عمل می کند و بیشتر فرایند تصفیه آب، به دست این وسیله که اکثرا به عنوان فیلتر چهارم شناخته می شود صورت می گیرد. دیگر فیلترهای موجود می توانند کیفیت آب را اندکی ارتقا دهند تا موجبات افزایش عمر فیلتر را فراهم کنند.

عمر فیلتر ممبرین | قیمت آب شیرین کن دریایی | آریاعمران

در واقع بدون احتیاج به بقیه فیلترها، فیلتر ممبرین می تواند به شکلی واحد قادر به تصفیه کامل آب باشد اما باید توجه داشت که زود از دسترس خارج می شود. با مجموعه آریاعمران با شما هستین تا در رابطه با عمر فیلتر ممبرین مطال مفیدی را عرضه کنیم

چه مواردی به فیلتر ممبرین خسارت وارد می کنند

۱٫باید توجه داشت که گل و لای یا همان ذرات معلق که در اندازه میکرون هستند می توانند عمر فیلتر ممبرین را کاهش دهند

۲٫کلری که در آب شهری هم وجود دارد امکان کاهش عمر فیلتر را فراهم می کند

در نهایت فیلترهای پیش تصفیه باید قدرت بالایی داشته باشند و همچنین از دقت خوبی بهره مند شوند تا بتوانند دو موردی که گفتیم را به راحتی حذف کنند تا در نهایت آسیبی به فیلتر نرسد

عمر فیلتر ممبرین | قیمت آب شیرین کن دریایی | آریاعمران

باید وضعیت فیلتر ممبرین را بررسی کرد

پیش از هر چیز باید هوزینگ موجود در فیلتر ممبرین را باز کنیم و آن را دربیاوریم. اگر در هنگامیکه ممبرین را در می آوریم ببینیم که فیلتر به رنگ سیاه درآمده است باید پی به این مسئله ببریم که ممبرین دچار کیپ شدن می شود. در این حالت خروجی آن بشدت کاهش پیدا می کند و زودتر از زمان خود پایان می پذیرد. در نهایت توصیه می شود که به وقت عوض کردن فیلتر ممبرین باید فیلترهای پیش تصفیه هم عوض شوند. و به یاد داشته باشیم که برند بهتری را برای کار خود برگزینیم. مجموعه آریاعمران می تواند این مهم را برای شما فراهم کند.

فیلتر ممبرین

 نحوه عملکرد آب شیرین کن دریایی

این شیوه یکی از رایج ترین موارد استفاده در شیرین سازی آب محسوب میشود. باید گفت که قیمت آب شیرین کن دریایی کمتر از دستگاه هایی است که آب ناخالص را تبخیر می کنند. از سوی دیگر این دستگاه با توجه به توانی که در اختیار دارد تولید آب را به سمت بیشتری هدایت می کند. در حقیقت یکی از اصلی ترین کارهایی که این دستگاه انجام می دهد این است که آب دریا را به روش اسمز معکوس تصفیه می کند. این کارایی تا حدی در دسترس است که کشورهای عرب حوزه خلیج فارس برای شیرین کردن آب شرب از آن بهره می برند.

روش اسمز معکوس در دستگاه تصفیه آب دریایی

از محاسن مبدل کردن آب شور دریا به آب شرب به شیوه اسمز معکوس می توان به موارد زیر اشاره داشت:

این روش برای اصفیه آب دریا به منظور مصارف کشاورزی و همچنین تامین آب مورد احتیاج برای زراعت در گلخانه ها بسیار کاربرد دارد

اسمز معکوس توان بالایی را در میزان آب تصفیه شده ایجاد می کند

این شیوه می تواند به منظور تولید آب مصرفی در نیروگاه های بخار و ایضا سیکل ترکیبی کاربرد داشته باشد

همچنین قادر است پساب های صنعتی را بازیافت کند

سیستم پیش تصفیه چه خاصیتی در آب شیرین کن دریایی دارد

اگر ما در فرایند تصفیه آب از پیش تصفیه بهره نبریم ممبرین به سرعت فرسوده می شود و کارکرد خود را از دست می دهد. همه مراحل پیش تصفیه به منظور نگهداری و ایضا حفظ ممبرین دیایی اهمیت دارد چون روی عمر مفید دستگاه اثر می گذارد. برای شیرین سازی آب دریا چون قلیاییت آن بالا است باید پیش از ورود آب به پکیج باید کلرزنی و همچنین اسیدزایی صورت بگیرد. پس از آن با بهره برداری از فیلترهای کربنی و همچنین تزریق متابی سولفات سدیم از رسوخ کلر باقی مانده اجتناب کنیم. چون که کلر می تواند آسیب زیادی به دستگاه آب شیرین کن دریایی وارد کند.

آب شیرین کن

خرید دستگاه آب شیرین کن دریایی آریاعمران

شما باید در رابطه با قیمت دستگاه آب شیرین کن دریایی این را بدانید که این پکیج در اندازه و کارایی های متفاوتی و متنوعی عرضه می شود. در نهایت قطعات به کار گرفته شده در دستگاه های تصفیه بر مبنای میزان خروجی و همچنین کیفیت آب ورودی معین می شوند. به همین خاطر به منظور تشخیص قیمت دستگاه بهتر است که آزمایش های مربوط را انجام دهیم و بعد از ان به قیمت این دستگاه نگاه بیندازیم.

 

 

فروش فیلتر میکرونی صنعتی : باید بدانیم که فیلتر میکرونی در فرایند تصفیه آب یا همان میکروفیلتر حاوی یک فیلتر با منافذ موجود است که این کار را در اندازه میکرومتر انجام می دهد. فیلتراسیون در فرایند تصفیه آب بر مبنای میزان منافذ موجود در غشا به دو گروه تقسیم می شود.

میکروفیلتراسیون و همچنین اولترا فیلتراسیون. به منظور جدا کردن میکرو ارگانیسم ها و همچنین ذرات معلق جاری در آب، می تواند آن را از غشای پلاستیکی که از تعداد بسیار بسیار زیادی حفره به وجود آمده است بگذراند. این فیلترها قادر خواهند بود ذراتی به میزان یک دهم تا ۱۰ میکرومتر را از میان بردارند

فروش فیلتر میکرونی صنعتی | فیلتراسون تصفیه آب کشاورزی | آریاعمران

در نهایت ذرات جاری و کلوییدهای بزرگ همچون جلبک، ها و همچنین باکتری های بزرگ از فیلتر عبور نمی کنند و از میان برداشته می شوند.

ولی موادی همچون یون های یک ظرفیتی همچون کلر، مواد آلی جاری، کلوییدها و ایضا ویروس های کوچک و ریز توانایی عبور از فیلتر را دارند.

شرکت آریاعمران در حوزه ساخت و عرضه آب شیرین کن و همچنین تجهیزات ان با شماست تا محصول خوبی را برگزینید. با ما همراه باشید

  تصفیه آب

جنس فیلترهای میکرونی

عموما جنس این فیلتر از پلی اتیلن و الیاف تشکیل شده است. میزان منافذ موجود در دستگاه فیلتر میکرونی عموما ۵ میکرون، ۲ میکرونو ۲۰ میکرون است .

در حقیقت میزان این منافذ در مدل های مختلف متفاوت است.

فیلتر میکرونی این توانایی رادارد که ویروس هایی به اندازه پنج صدم میکرون یا حتی کوچکتر را از میان بردارد.

فیلتر میکرونی در فرایند تصفیه آب و کاربرد آن

فروش فیلتر میکرونی صنعتی | فیلتراسون تصفیه آب کشاورزی | آریاعمران

مهم ترین بهره برداری از غشاهای فیلتر میکرونی در فرایند تصفیه آب، در کارخانه های نوشابه سازی

و کارخانجات لبنیات و در نهایت صنایع بیوزیستی کارایی دارد.

همچنین باید به این مسئله اشاره کنیم که فیلتر میکرونی در تصفیه آب برای از میان برداشتن ذرات

و همچنین کدروت به مثابه پیش تصفیه در دستگاه اسمز معکوس مورد بهره برداری واقع می شود.

بهره برداری از مواد منعقدکننده در فیلترهای میکرونی امکان از میان برداشتن ذرات را معلق را بیشتر

می کند و می تواند رنگ، بو، مزه و کدورت موجود در آب های آشامیدنی را از بین ببرد.

 فیلتر میکرونی

قیمت آب شیرین کن اسمز معکوس

ذکر این نکته ضروری است که در فرایند اسمز معکوس شیرین کردن آب به منظور جدا کردن ناخالصی ها امکان بروز می یابد و باید توجه داشت که در این شیوه عامل جداکننده به اعمال فشار مکانیکی ختم می شود. امروزه فرایند اسمز معکوس جایگاه بسیار ویژه ای در قالب تصفیه آب به خود اختصاص داده است.

در دستگاه آب شیرین کن، آب خام به واسطه پمپ به داخل محفظه ورود پیدا می کند و در غشای نیمه تراوا به گونه ای خاص پمپاژ می شود.

به این خاطر که فقط آب خالص قادر خواهد بود که از غشا عبور کند.

در این فرایند آب خالص در یک طرف غشا و همچنین آب غلیظ شده از ناخالصی ها در قسمت دیگر غشا تجمیع می گردد.

قیمت آب شیرین کن اسمز معکوس و عوامل تعیین کننده در آن

علل و فاکتورهای گوناگونی در مشخص کردن قیمت آب شیرین کن اسمز معکوس دخالت دارد که سبب بالا رفتن یا همچنین پایین آمدن قیمت آن می شود.

ما در شرکت آریاعمران این فاکتورها را برای شما مشخص می کنیم

۱٫ظرفیت موجود در دستگاه:

یکی از عوامل تعیین کننده در بهای دستگاه اسمز معکوس ظرفیتی است که به آن احتیاج پیدا می کنیم.

منظور از ظرفیت هم همان مقدار آب مورد احتیاج بعد از طی کردن مراحل تصفیه آب به شیوه اسمز معکوس است.

هر میزان ظرفیت بیشتر باشد قیمت آب شیرین کن اسمز معکوس بالاتر می رود

۲٫میزان املاح خارج شده:

عوامل مهمی در سنجش قیمت دستگاه اسمز معکوس دخیل است که یکی همان TDS است.

عموما دستگاه های اسمز معکوس با TDS کمتر از ۷۰۰۰ خروجی‌ای کمتر از ۱۰۰ را قادر خواهند بود تا تولید کنند.

اما هر میزان که به TDS کمتری احتیاج باشد قیمت دستگاه آب شیرین کن اسمز معکوس نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

به عنوان نمونه برای به تولید رساندن آب مقطر بهاری نهایی دستگاه اسمز معکوس هم افزایش بی نظیری را تجربه خواهد کرد.

باید توجه داشت که نوع و مدل تجهیزات کنترلی نیز در تعیین قیمت اهمیت دارد.

در شرایط بهره مندی از وسایل کنترلی نظیر برق و تابلو برق مجهز به plc بهای سیتم اسمز معکوس هم بالا می رود.

آب شیرین کن خانگی : در حال حاضر و در مراکز فروش پکیج آب شیرین کن خانگی در بازار، مدل ها و همچنین برندهای مختلفی را نظاره گر هستیم که هر یک کارایی خاص خویش را دارند. بعضی کمتر و بعضی دیگر بیشتر آب شرب را درگیر می کنند تا بتوانند سلامت آب را تا حد خوبی بالا ببرند و موجب افزایش آن شوند.

آب شیرین کن خانگی | تجهیزات دستگاه | شرکت مهندسی آریاعمران

ولی قطعا برای خرید مدل های مختلف آب شیرین کن خانگی به این اندیشیده اید که بهترین برند متعلق به چه شرکتی می تواند باشد.

ما در مجموعه آریاعمران درصدد هستیم تا امکان خرید بهترین نوع از آب شیرین کن خانگی را برای شما مهیا کنیم.

پکیج آب شیرین کن خانگی

سیستم دستگاه های تمیزکننده به دسته های گوناگونی تقسیم می شوند.

بعضی از آن ها ساده و بعضی دیگر نیز پیچیده تر در امر تصفیه آب خانگی کاربرد پیدا می کنند.

مدل های مختلف تصفیه آب خانگی به حالات زیر دسته بندی می شوند که به شکل اجمالی در رابطه با هر کدام از این ها توضیح می دهیم:

آب شیرین کن

  • دستگاه سرشیری
  • رومیزی کلمنی
  • زیرسینکی
  • دستگاهی ورودی آب ساختمان
  • آب شیرین کن خانگی به شیوه RO
  • دستگاه سه مرحله ای
  • شش مرحله ای
  • هفت مرحله ای یونیزه قلیایی

تعریف دستگاه سرشیری

این دستگاه فقط از یک فیلتر ساده الیافی به وجود آمده است و در سر شیر ظرفشویی شما وصل می شود.

این پکیج تنها برای تصفیه املاح درشت آب، یا همان املاحی که در کتری رسوب خواهند کرد

مناسب اند و نمی توان به منظور نوشیدن آب شرب سالم و همچنین تصفیه شده  بر روی این مدل دستگاه های یک مرحله ای از ان استفاده کرد.

در نهایت این دستگاه، فقط کار فیلتر مرحله اول این دستگاه ، که کامل ترین شیوه تصفیه آب آشامیدنی لوله کشی شهری محسوب می شود را به فعلیت می رسانند.

آب شیرین کن خانگی | تجهیزات دستگاه | شرکت مهندسی آریاعمران

کلمنی رومیزی

دستگاه تصفیه آب کلمنی از محاسن زیادی بهره مند است.

تا پیش از ورود یخچال های یخ ساز که از مخزن آب آشامیدنی برخوردار بودند، کلمن یا فلاسک در تمام منازل ایرانی پیدا می شد.

ولی در حال حاضر با وجود این یخچال ها افراد کمتری از کلمن بهره می برند.

دستگاه اب شیرین کن کلمنی این توانایی را دارد که تا حدود قابل توجهی املاح درشت آب را از میان ببرند و تصفیه کند.

ولی نمی تواند بهترین سختی آب آشامیدنی را با این دستگاه تصفیه کرد و املاح آسیب زننده ای همچون نیترات و نیتریت که سرطان زا هستند

با این پکیج از بین نخواهند رفت و همچنان در آب باقی می مانند.

علاوه بر این ها ظرفیت آب رسانی این دستگاه ها بسیار کم است و نهایت ۱۴ لیتر آب تصفیه شده به کاربر تحویل داده می شود

که ان هم باید یک شبانه روز در مخزن تصفیه آب رومیزی بماند تا تصفیه شود.

آب شیرین کن خانگی ورودی ساختمان

مدل های مختلف دستگاه آب شیرین کن خانگی در ورودی ساختمان از سه گروه تک مرحله ای دو مرحله ای و سه مرحله ای تشکیل یافت شده است.

عموم این دستگاه ها تایوانی هستند و حتی به آب شیرین کن تایوانی نیز شهرت دارند.

این آب شیرین کن های صنعتی و نیمه صنعتی از محاسن بسیار زیادی برخوردار هستند ولی از معایب آن می توان به این نکته اشاره کرد که نمی توان ان ها را مقرون به صرفه نامید.

تایم عوض کردن فیلتر این دستگاه به زودی سر می رسد و هزینه تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی هم زیاد است.

علاوه بر این در موارد زیادی و در مواقع احتیاج به تصفیه کل آب ورودی ساختمان نیست و فقط در حد آشامیدن و همچنین پخت و پز به کار می آید.

تصفیه آب

آیا مدل های مختلف دستگاه تصفیه آب خانگی می توانند تصفیه کامل آب های آشامیدنی را در پی داشته باشند

خیر، خیلی از دستگاه های تصفیه آب خانگی از فیلترهای سری شده است که نمی تواند کاهش سختی آب آشامیدنی را متناسب با استانداردهای سلامت بدن انسان تامین کند. سیستم اسمز معکوس رایج ترین تکنولوژی تصفیه آب آشامیدنی است که می تواند املاح آسیب زننده به بدن انسان را از میان بردارد. آب شیرین کن های خانگی با اشباع شدن فیلترها به عوض کردن فیلتر آب شیرین کن خانگی نیاز پیدا خواهند کرد. به همین منظور آب شیرین کن های خانگی ساخت شرکت آریاعمران می تواند به شما یاری برساند.

 

قیمت آب شیرین کن کشاورزی : ما اینجا در خدمت شما هستیم که قیمت خرید و فروش بهترین آب شیرین کن کشاورزی را به شما عرضه کنیم. این نوع از آب شیرین کن از غشایی تحت عنوان فیلتر ممبرین برخوردار است که به واسطه آن آب پمپ می شود و آب را در سطح مولکولی می تواند فیلتر کند.

قیمت آب شیرین کن کشاورزی | آب شیرین | آریاعمران

از نظر کارایی فنی و یا حتی بازدهی مالی، آب شیرین کن کشاورزی با آب شیرین کن صنعتی مساوی است. اما تفاوت مهم در آب خروجی پکیج است که خود را نشان می دهد. در این نوشتار قصد داریم تا به ویژگی های آب شیرین کن کشاورزی و همچنین شرایط خرید این محصول بپردازیم.

تعریفی از آب شیرین کن کشاورزی

قیمت آب شیرین کن کشاورزی | آب شیرین | آریاعمران

گفتیم که آب شیرین کن کشاورزی از غشایی تحت نام فیلتر ممبرین برخوردار است که به واسطه آن آب می تواند به سهولت پمپاژ شود

و در سطح مولکولی فیلتر قرار بگیرد. در اغلب مود جامد محلول توانایی عبور از غشا را ندارد.

 

این بدان معنی است که آب جاری شده از صافی به کیفیت آب خالص بسیار نزدیک است.

یکی از بزرگترین موانع کمبود آب شیرین پمپاژ بی رویه از سفره های آب زیرزمینی به خص به منظور کشاورزی است که به نفوذ آب شور منتج می شود.

ولی روش خوبی وجود دارد که این اجازه را به آب های زیرزمینی میدهد تا آب شور را به آب های قابل برداشت و خوبی تبدیل کند

که توانایی رشد محصولات زراعی را بارور کند. به منظور دسترسی به روش هایی برای رشد گیاهان در آب شور در صورتی که

 آب شیرین کن

محاسن استفاده از آب شیرین کن کشاورزی

قیمت آب شیرین کن کشاورزی : آنطور که پیش تر متوجه شدیم کیفیت و همینطور میزان آب مصرف شده

در کشاورزی و ایضا پرورش گیاهان یک مسئله بسیار با اهمیت و حیاتی محسوب می شود.

خصوصا اینکه کیفیت آب در فرایند فتوسنتز گیاهان خیلی مهم است. اکنون اگر از کیفیت خوبی بهره مند نباشد

املاحی که در ان وجود دارد می تواند روزنه گیاهان را بپوشاند و به تدریج سبب کاهش گلدهی، و همچنین کاهش رویش مجدد گردد.

در نهایت باعث از میان رفتن محصول می شود. پس در این مورد وجود سیستم آب شیرین کن یا تصفیه آب کشاورزی بسیار با اهمیت و حساس است.

دستگاهی که ما از ان به عنوان آب شیرین کن کشاورزی استفاده می کنیم

با مهیا کردن آب با کیفیت موجبات افزایش تولید محصولات کشاورزی و گلخانه ای را فراهم می کند،

نگهداری صحیح از سیستم آب شیرین کن کشاورزی خیلی مهم است؛ چون با مدیریت مناسب از هزینه ها جلوگیری به عمل می آید.

سوای افزایش تولید و همچنین کیفیت محصول، از این سیستم برای تزریق گودهای شیمیایی، کشت هیدروپونیک و ایضا مه پاش بهره می بریم.

انواع سختی گیر بهترین آب شیرین کن کشاورزی

قیمت آب شیرین کن کشاورزی : در طراحی و ساخت سختی گیر آب، مدل پکیج را با توجه به شیوه ای که در دستگاه آب شیرین کن کشاورزی به منظور از میان بردن املاح و یون ها به کار گرفته می شود می توان تعیین کرد. هر یک از این مدل ها روش های گوناگونی را به منظور از میان بردن سختی آب برمی گزینند، که به عنوان نمونه، بعضی برای حذف کلسیم و سدیم از مواد شیمیایی بهره می برند و بعضی دیگر از آن ها به املاح سدیم مبدل می کنند. در بعضی از دستگاه ها می توان از روش های مغناطیسی استفاده نمود. این روش تا حدود زیادی در از میان بردن سختی آب تاثیرگذار است.

تصفیه فاضلاب

به منظور تولید آب نرم و همچنین حذف املاح در آب باید به مقدار املاح و همچنین نوع آن ها توجه کرد؛ چون روش های سختی گیری با توجه به این موارد قابل تغییر است. با این وصف، دستگاه های سختی گیر آب را می شود بر مبنای مدل کارکرد و همچنین عملکرد به چند گروه کلی تقسیم کرد.

استفاده از سختی گیر و محاسن آن

همه لوازمی که با آب کار می کنند هنگامیکه از آب بدون سختی بهره می برند با بازدهی بسیار بالاتری کار می کنند و مصرف انرژی در آن ها کاهش می یابد همچنین می توان به افزایش طول عمر سیستم لوله کشی و همچنین تاسیسات آب شیرین کن کشاورزی در صورت استفاده از سختی گیر اشاره کرد. شکل گیری رسوب بر روی لوله ها سبب خوردگی گالوانیکی در بخش فلزی سیستم را فراهم می کند، به همین خاطر لوله ها به مرور پوسیده می شوند  که در اینصورت تعویض و همچنین تعمیر ان ها بسیار پرهزینه خواهد بود. می توان گفت که بهره مندی از سختی گیر رزینی برای سیستم گرمایشی موتورخانه ها بسیار ضروری است

فروش هوزینگ pvc : ما در ابتدای فرایند تصفیه آب سه مرحله فیلتر داریم که اکثرا از هوزینگ برخوردار هستند، و در حقیقت ما می دانیم که بدون هوزینگ نمی شود از آن ها بهره برد و حالت فیلتر به شکل کارتریجی است. هوزینگ در فرایند تصفیه آب حامل محفظه هایی است که به شکل ایستاده در خط جلوی دستگاه تصفیه آب می ایستد. و این هوزینگ شامل کارتریج  فیلترهای تصفیه آب هم هست.

فروش هوزینگ pvc | تصفیه فاضلاب صنعتی | آریاعمران

بدنه هوزینگ تصفیه آب: هوزینگ محفظه ای استوانه ای شکل است که با توجه به  اندازه و ابعاد فیلتر خود شامل ابعاد مختلفی می شود و عموما بخش پایین آن باریک تر

از بخشی است که در بالای محفظه قرار گرفته است. در قسمت بالای محفظه ی هوزینگ و برای اتصال به هد، رزوه تعبیه شده است. باتوجه به طراحی

رزوه این امکان وجود دارد که آن بیرون یا داخل بدنه ی هوزینگ به وجود آمده باشد.

هوزینگ تصفیه آب ۲۰ اینچی

هوزینگ تصفیه آب اسلیم ۲۰ اینچ سوفیلتر با ورودی یک اینچی برای جانمایی و به منظور پیش تصفیه آب و همینطور دستگاه های تصفیه آب نیمه صنعتی کاربرد دارد.

این وسیله به عنوان پیش تصفیه در جهت لوله آب قرار گرفته و با بهره برداری از فیلتری که داخلش قرار می گیرد فرایند تصفیه آب را انجام می دهد. هوزینگ یا محفظه

فیلتر تصفیه آب صنعتی در تصفیه آب ساختمان، ویلا و … هم مورد استفاده قرار می گیرد. ارتفاع فیلتر درون این وسیله، ۲۰ اینچ اسلیم و ایضا اندازه پورت خروجی

و ورودی‌اش ۱ ایمچ است. این فیلتر از استاندارد کارخانه ای در ایران برخوردار است و از مواد فودگرید و مناسب آب آشامیدنی استفاده می کند. دمای کار این محصول بین ۴ الی ۴۵ درجه سانتی گراد متغیر است.

هوزینگ و موارد بهره برداری و استفاده از آن

از هوزینگ در اسمز معکوس، تصفیه ذرات معلق، به جهت محافظت از پمپ ها، سیستم های گرمایشی و

یش تصفیه و همینطور در صنعت برای اندازه گیری سختی آب استفاده می شود.

فیلترهای پروپیلن برای ممانعت از گرفتگی در شیرآلات و همینطور از میان برداشتن ذرات معلق موجود در آب همچون شن و ماسه کاربرد دارند. ایضا وظیفه ی فیلتر ۵ اینچی

پکیجی این است که به مانعی برای بسته شدن رسوب در جهت مسیر آب ورودی به دستگاه تبدیل می شود.

تصفیه فاضلاب

هوزینگ شفاف چیست

فروش هوزینگ pvc : اولین هوزینگی که در پکیج تصفیه آب قرار دارد هوزینگ شفاف است. هوزینگ های شفاف در زمان خریدن پمپ آب با قیمت خوب وجود دارند.

این فیلترها الیافی که اندازه آن ها بیش از ۵ میکرون باشد را از خود عبور نخواهد داد، پس آبی که از هوزینگ شفاف تصفیه می شود املاح بزرگتر

از ۵ میکرون را با خود به همراه ندارد. معمولا در این مرحله از تصفیه آب هر میزان شن، ماسه، زنگ آبه و گل ولای تصفیه می شود و به نوعی

آب در همان مرحله اول تا حدود بسیار مطلوبی تصفیه می شود. اما در این مرحله ممکن است همچنان آلودگی های زیادی در آب وجود داشته باشد و

ممکن است این آلاینده ها با چشم هم دیده شوند. خرید هوزینگ شفاف در تصفیه آب صنعتی به این خاطر است که آب را کاملا شفاف کند. برای خرید هوزینگ

تصفیه آب صنعتی می توانید به سایت آریاعمران رجوع کنید و نیازهای خود را برطرف سازید.

فروش هوزینگ pvc | تصفیه فاضلاب صنعتی | آریاعمران

زمان عوض کردن هوزینگ

عموما هوزینگ باید هر ۳ ما یک بار عوض شود. پیش از خریداری هوزینگ باید به خرید فیلتر تصفیه آب اشاره کنیم. اگر وقتی که آب در حال عبور از هوزینگ می باشد.

شیر آب را بسته و سفت می کنیم که در اینصورت فشار عجیبی از شیر آب به هوزینگ انتقال داده می شود. این فشار سبب می شود تا خمیدگی و خرابی به بدنه ی هوزینگ منتقل شود.

هوزینگ

 

ویژگی های هوزینگ مناسب

یک هوزینگ مناسب نباید روی بدنه ی خود ترک یا شکستگی داشته باشد. همچنین نباید فرایند فیلتراسیون آن دستگاه تصفیه آب را به مشکل دچار کند و باید بتواند در

دمای مناسب جهت تصفیه آب دوام خویش را حفظ کند و ان را تحمل کند. تعمیر و برطرف کردن نقص های آن باید به راحتی امکان پذیر باشد و کاربر بتواند آن را

به سهولت تمیز کند. گوشه های دستگاه هوزینگ تصفیه آب باید به شکل منحنی باشد تا فشار وارد شده بر آن را تحمل کند و شکستگی را به حداقل ترین حد خود برساند.