00e7056ec788d5b42162a6c13dbba43c_S

 

هوزینگ(Housing) چیست

هوزینگ در اصطلاح به ظرف یا پوشش فلزی برای اجزای مکانیکی مانند فیلترها،  یاتاقان ها، چرخ دنده ها، صفحه کلاچ و غیره گفته میشود که بر روی آنها نصب میگردند.

آب قبل از ورود به دستگاه اسمز معکوس، حتما تصفیه مقدماتی می گردد. هوزینگ های فیلتر تصفیه آب جهت عملیات پیش فیلتراسیون قبل از سیستم های اسمز معکوس، نانوفیلتراسیون و اولترافیلتراسیون جهت حذف ذرات معلق تا میکروناژهای پایین مورد استفاده قرار می گیرند.

نحوه انتخاب هوزینگها:

عوامل اصلی تاثیر گذار در انتخاب هوزینگها به ترتیب الویت: میزان مصرف ، فشار و قطر لوله آب است.

میزان مصرف آب : هرچه میزان مصرف آب بیشتر باشد هوزینگ بزرگتری باید انتخاب شود. در مطالب فوق الذکر در قسمت انواع هوزینگها ، اندازه آنها به ترتیب از کوچک به بزرگ آورده شده. در این باره با مشاوران فنی ما مشورت کنید.

فشار آب : هر چه نیاز به فشار آب بیشتری باشد یا این که احتمال می دهیم در اثر استفاده از فیلتر با افت فشار آب مواجه شویم باید از فیلتر بزرگتری استفاده شود. در مطالب فوق الذکر در قسمت انواع فیلترها ، اندازه آنها به ترتیب از کوچک به بزرگ آورده شده. در این باره با مشاوران فنی ما مشورت کنید.

قطر لوله آب : محل ورودی و خروجی آب در هر کدام از هوزینگ ها قطر متفاوتی دارد. گاهی لازم است هوزینگی انتخاب شود که دهانه ورودی و خروجی آب، قطری برابر با قطر لوله آب محل مصرف داشته باشد. همچنین ممکن است برای افزایش فشار نیاز به هوزینگی با دهانه ورود و خروج آب بزرگتری نسبت به قطر لوله آب داشته باشیم، در این صورت از تبدیل های مخصوص در محل اتصال لوله با هوزینگ می توان استفاده نمود.
انواع هوزینگ ها بر اساس جنس:

استنلس استیل ۳۰۴ و ۳۱۶

هوزینگ چیست؟

هوزینگ جزئی از سیستم های پیش تصفیه در طداحی دستگاه آب شیرین کن می باشند.

هوزینگ ها دارای دارای انواع مختلفی هستند که بر اساس جنس بدنه – تعداد فیلترهای قابل استفاده،

سایز فیلترها یا حجم آبدهی دسته بندی می شوند.

هوزینگ های upvc که معمولا یک فیلتر هستند و از سایز ۱۰ اینچ تا ۲۰ اینچ دسته بندی می شوند.

کاربرد آن ها به صورت مصارف خانگی و نیمه صنعتی می باشد. هوزینگ ها استنلس استیل با دو نوع گرید۳۱۶ و ۳۰۴ تعداد فیلترهای متفاوت از ۳ المان تا ۶۰ المان در بازار یافت می شوند.

فشار کاری تعریف تعریف شده برای این پوشش نگهدارنده فیلتر تا ۵ بار است اما در فشار کاری تا ۴/۵ بار قابل بهره برداری هستند.

استفاده هوزینگ ها برای حذف ذرات معلق حل نشونده در آب است فیلترای به کار رفته در این هوزینگ ها از میکرونایز۰/۲ تا ۱۰۰ میکرون است.

هوزینگ ها با حذف و کاهش TSS باعث بالا رفتن راندمان کاری دستگاه های  آب شیرین کن می شوند.

جریان آب در هوزینگ فیلترها از بیرون به داخل است. شیر ورودی از سمت بالا جریان را به داخل هوزینگ ها هدایت شده

و از سمت پایین خارج می شود. بعضا برخی از هوزینگ ها دارای شیر بکواش بوده و قابلیت جریان برعکس بوده که که این امر به جهت شستشوی فیلترهای بکاررفته در این هوزینگ ها است.

از جمله مواردی که در صنعت داروسازی و بهداشتی بسیار مورد توجه است خاصیت ضدزنگ و ضدخوردگی تجهیزات استفاده شده در تاسیسات این صنعت ها می باشد. هوزینگ های استنلس استیل در دو گرید ۳۱۴ و ۳۰۴ بسیار مورد توجه است. قیمت این نوع هوزینگ ها به دلیل استفاده از استیل بکار رفته بسیار بالاتر از هوزینگ های معمولی است. این هوزینگ از فیلترهای مخصوصی که قالبا با میکرونایزهای ۰٫۲ تا ۱ میکرون استفاده می شوند دارای نگهدارنده ی متفاوت تری از سایر هوزینگ های دیگر می باشند.

هوزینگ | تصفیه آب صنعتی| کاربرد هوزینگشرکت آریا عمران

شرکت آریا عمران با سابقه درخشان خود آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد

برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناس فروش ما با شماره های ۰۲۶-۳۴۴۲۲۴۳۴ و ۰۲۱-۲۶۷۶۰۱۶۹ تماس حاصل نمایید.

Buy now