آب شیرین کن - سختی گیر

خرید شیر سختی گیر دستگاه تصفیه آب در کرج

خرید شیر سختی گیر دستگاه تصفیه آب در کرج:شرکت آریا عمران آب طراح و تولید کننده سختی گیر های صنعتی در انواع ظرفیت های لازم براساس خواست مشتری در صنعت آب و فاضلاب میباشد.شرکت آریا عمران در سه نوع سیستم های سختی گیر را بر اساس خواست مشتری ساخت و عرضه میکند . عمده ترین دستگاه های سازنده در زمینه نرم کردن آب عبارتند از سختی گیر رزینی و مغناطیسی

خرید شیر سختی گیر دستگاه تصفیه آب در کرج

سخت آبی که دربرگیرنده نمک‌های معدنی از قبیل ترکیبات بی‌کربنات، یون‌های کلسیم، منیزیم و … است.

سختی آب دو نوع میباشد:

  • موقت
  • دائمی

سختی به صورت عمده بر پایه دو فلز کلسیم و منیزیم حساب می‌شود. به صورت کلی عوامل سختی را کاتیون‌ها میسازند. یون‌هایی مثل آلومینیم، آهن، منگنز و روی در سختی آب موثر هستند اما کلسیم و منیزیم قسمت عمده سختی را در برمیگیرد و کاتیون‌های دیگر یا وجود ندارند یا به میزان خیلی کم هستند.

سختی گیر

تغییرات سختی آب

مقدار شدت سختی آب، به بستر جریان آب های سطحی و سفره های زیرزمینی وابسته است. آب های نواحی گرانیتی یا شنی سختی کمتری تا آبهای نواحی آهکی دارند. سختی آب در طول زمان نیز تغییرپذیر است. غالبا سختی آبها در فصل خشکی، زیاد و در فصل باران، کم می‌شود.

فواید آب سخت

غالبا اشخاصی که به حالت مداوم از آب های سخت برای نوشیدن به کار میبرند ، در زمان آسیب دیدگی از جمله شکستگی استخوان زودتر بهبود می‌یابند.

مضرات آب سخت

با وجود فایده های آب سخت، سختی بیش از اندازه آب نیز مضراتی دارد. یکی از این مضرات این است که نوشیدن بیش از اندازه آب سخت سبب رسوب در اشخاص سنگ ساز می‌شود و نیز سبب بیماری‌های گوارشی مخصوصا سنگ کلیه است؛ بنابراین بیشتر پیشنهاد می‌شود برای شرب از آب سبک به کار برده شود و منیزیم و کلسیم مورد نیاز بدن را از غذاها یا سبزیجات و میوه جات تهیه نمود. آب سخت سبب از دست دادن طعم و مزه نوشیدنی‌ها می‌شود.

رفع سختی آب

در تجارت مواد شیمیایی مختلفی جهت رفع سختی آب به فروش می‌رسد که دارای سدیم کربنات هستند. این مواد سختی آب را پیش از ورود به دیگ ها می‌گیرند یا در دیگ به خاطر افزودن این مواد آهک و گچ را رسوب می‌دهند و دیگر این رسوب محکم به جدار دیگ نمی‌چسبد و به اصطلاح آن را نرم می‌کنند.

درجه سختی آب

درجه سختی آب از روی میزان کلسیم و منیزیم موجود در آن تعیین می‌شود. درجه‌بندی شدت مقدار سختی آب، استاندارد مشخص ندارد و در نقاط گوناگون دنیا متفاوت است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *