آب شیرین کن برای جکوزی | سختی گیر رزینی | آریاعمران

آب شیرین کن برای جکوزی: جکوزی در هر محلی اعم ازعمومی و خصوصی وجود دارد و امروزه در بسیاری از  خانه ها یافت می شود. آب گرم و حباب های هوای خوب استفاده مکرر از آن را تشویق می کند. با این حال، باید به خاطر داشت که شرایط خاصی که در جکوزی ایجاد می شود، خطر پدیده های نامطلوب را افزایش می دهد. این در مورد رشد باکتری ها و ویروس ها و همچنین جلبک ها و قارچ ها است.

آب شیرین کن برای جکوزی | سختی گیر رزینی | آریاعمران

برای جلوگیری از این نوع وضعیت، لازم است به درستی از بهداشت آب و محیط جکوزی مراقبت شود. توصیه می شود از مواد شیمیایی با طراحی خاص استفاده کنید. از مواد مشابه در استخرهای شنای معمولی خودداری شود. در این مقاله نحوه مراقبت از کیفیت و تصفیه  آب در جکوزی خانگی را ارائه می دهیم.

حفظ PH مناسب

این پارامتر اساسی است که در مورد کیفیت آب می گوید. هنگامی که جکوزی آب گرم به طور مکرر استفاده می شود، pH به سرعت افزایش می یابد زیرا حمام کردن مکرر به آن کمک می کند. این یک فرآیند طبیعی است، اما ارزش آن را دارد که pH را در سطح ۷٫۲-۷٫۲ نگه دارید. نرخ بسیار پایین هم برای کاربران و هم برای تجهیزات مضر است. این می تواند پوست را تحریک کند و آبگرم  مدام در معرض خوردگی است. PH بیش از حد باعث کدر شدن آب و تشکیل ناخالصی ها و رسوبات می شود. پارامتر توصیف شده را می توان با استفاده از شاخص های ویژه موجود در هر فروشگاه با لوازم جانبی برای استخرها اندازه گیری کرد.

نحوه صحیح ضدعفونی کردن آب جکوزی

مواد شیمیایی برای جکوزی به نظر می رسدضدعفونی برای از بین بردن باکتری ها و قارچ های ناشی از گرما طراحی شده است. حجم کم آب و افزایش دما رشد ویروس ها و جلبک ها را تسهیل می کند. به همین دلیل، ضدعفونی باید به طور منظم انجام شود. جکوزی خانگی به چنین درمان هایی نیاز دارد، حتی اگر از بهترین سیستم های فیلتر UV استفاده کند.

آب شیرین کن

موثرترین مواد شیمیایی آبگرم بر پایه کلر هستند. برای بسیاری راحت ترین راه حل قرص کلر است . کلرزنی شوک به ویژه توصیه می شود. اگر جکوزی اغلب استفاده می شود، چنین درمانی را می توان یک بار در ماه انجام داد. برای این منظور دوزهای افزایش یافته کلر به آب اضافه می شود.

این درمان عمدتا در هنگام ریختن آب شیرین و در مورد آب سبز و کدر استفاده می شود. بلافاصله پس از درمان شوک، سطح کلر در آب حدود ۳٫۰ میلی گرم در لیتر خواهد بود. بنابراین، باید به خاطر داشت که دستگاه فقط زمانی قابل استفاده است که نشانگر آن در سطح ۱٫۰ میلی گرم باشد. معمولا چندین ساعت طول می کشد تا به این سطح سقوط کند.

روش های آب شیرین کن صنعتی | فیلتر ممبرین | آریاعمران

تمیز کردن صحیح فیلتر جکوزی

این فعالیتی است که صاحبان جکوزی های قابل حمل اغلب فراموش می کنند. با این حال، تمیز کردن دوره ای فیلتر برای حفظ کیفیت خوب آب ضروری است. مواد شیمیایی برای وان گردابی وجود دارد که به نتایج بهتر تمیز کردن فیلتر کمک می کند. دفعات درمان بستگی به مقیاس استفاده از وان آبگرم دارد.

 به جهت مطالعه مقاله فیلتر شنی کلیک کنید.

تعویض آب مصرفی جکوزی

بسته به تعداد حمام ها، هر ۱ تا ۳ ماه یک بار باید آب را با آب جدید جایگزین کرد. چنین چرخه ای امکان حفظ پارامترهای مناسب مایع را فراهم می کند. با تشکر از این، مراقبت باقی مانده آسان تر و موثرتر می شود. علاوه بر این، توصیه می شود از عوامل تصفیه آب بین تغییرات استفاده شود. مواد زیادی در بازار وجود دارد که به جای کلر برای جلوگیری از رشد جلبک ها و قارچ ها استفاده می شود. این کار باعث می شود آب شفاف بماند.

سختی گیر

تمیز کردن کامل محیط جکوزی خانگی

برای بسیاری بدیهی است، اما همیشه ارزش به خاطر سپردن را دارد. وان حمام هم هنگام تعویض آب با وان جدید و هم زمانی که از قبل پر شده است شسته می شود. این برای حذف هر گونه رسوب در خط آب ضروری است. جکوزی های بادی اغلب سخت تر از جکوزی های کلاسیک تمیز می شوند، بنابراین باید به این کار توجه بیشتری داشته باشید.

با رعایت توصیه های بالا، جای تعجب نیست که چگونه آب جکوزی را شفاف کنیم. کریستالی و تمیز و بالاتر از همه کیفیت بسیار خوبی خواهد بود. این امر تأثیر مستقیمی بر میزان احساسات خوشایند هنگام استفاده از جکوزی خانگی دارد.

در پایان

شایسته است مطالب فوق را جمع بندی کرده و مهم ترین نکات را بار دیگر مطرح کنیم. دستگاه باید با تمیزترین آب ممکن پر شود. هنگام ریختن مایع و زمانی که آب کدر می شود باید کلرزنی شوک انجام شود. پس از این درمان، حمام کردن تا زمانی که سطح کلر به ۱ میلی گرم در لیتر کاهش یابد ممنوع است. این با شاخص های مناسب بررسی می شود. استفاده از مواد شیمیایی آبگرم برای جلوگیری از تجمع رسوب ایده خوبی است. قبل از ورود به جکوزی باید بدن خود را کاملا بشویید تا مواد روغنی وارد آب نشود. آنها می توانند ریز منافذ کارتریج های فیلتر را مسدود کنند و اغلب کف ایجاد می کنند.

علاوه بر شیوه های اولیه، فعالیت های تکمیلی نیز وجود دارد. این شامل استفاده از عواملی است که از تشکیل کف جلوگیری می کند. اگر می خواهیم بیشتر از جکوزی آبگرم لذت ببریم، ارزش آن را دارد که روی رایحه های اضافی و مجموعه های آرامش بخش خاص سرمایه گذاری کنیم. رایحه درمانی به کاهش استرس در طول روز کمک می کند و به شما امکان می دهد سریعتر آرام شوید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *