کاربرد آب شیرین کن آب دریا | هوزینگ صنعتی | آریاعمران

آب شیرین کن جامبو: آب های لوله کشی می تواند حاوی ترکیبات مختلفی از آلاینده های شیمیایی و مکانیکی باشد، بنابراین هنگام انتخاب دستگاه فیلتر، قبل از هر چیز باید ویژگی های کیفی آب عرضه شده و حجم مصرف مورد انتظار را در نظر گرفت. اغلب چنین شرایطی رخ می دهد که حتی آب تصفیه شده در ایستگاه پمپاژ در مسیر خود به سمت مصرف کننده می تواند ذراتی را که به دلیل خط لوله های فرسوده ایجاد شده است، اعم از زنگ زدگی، شن و ماسه یا حتی رسوب، همراه خود بیاورد. در این مورد، تصفیه اولیه آب باید به سادگی انجام شود و دلایل زیادی برای این وجود دارد. با انتخاب تصفیه آب جامبو می توانید از سر تمام این ذرات خلاص شوید.

آب شیرین کن جامبو | هوزینگ صنعتی | شرکت آریا عمران

موقعیت های زیادی وجود دارد که ناخالصی های مکانیکی می توانند باعث آسیب شوند. رایج ترین آنها را می توان نصب فیلتر ریز بدون فیلتر درشت نامید. به عنوان مثال فیلتری نصب شد که به روش اسمز معکوس آب کار می کند و در طراحی آن از غشاهای گران قیمت استفاده می شود.

هنگامی که ماسه، سنگریزه، خاک رس، قطعات، تراشه ها و سایر آلاینده ها بر روی این غشاها قرار می گیرند، به عنوان یک قاعده، منجر به شکست آنها می شود. همین امر در مورد لوازم خانگی که از آب در کار خود استفاده می کنند نیز صدق می کند. بنابراین فیلتراسیون درشت باید بدون نقص انجام شود و در هر صورت باعث صرفه جویی در هزینه تعمیرات پرهزینه می شود.

آب شیرین کن

انواع فیلتر تصفیه آب جامبو

فیلترهای پیش تصفیه آب هوزینگی مانند جامبو  با عنصر فیلتر هستند که ورودی و خروجی آب دارند. یا می توانند دستگاه هایی به شکل بازی باشند که مستقیماً در خط لوله نصب می شوند و وظیفه اصلی آنها جلوگیری از گرفتگی و آسیب دیدن کنتور آب یا سایر وسایل اندازه گیری است.

عیب اصلی استفاده از فیلترهای درشت در تصفیه آب ، انتخاب نادرست عنصر فیلتر است. اگر این یک پوسته فلزی است، پس اندازه فیلتر آن به طور متوسط ​​نباید بیش از ۵۰۰ میکرومتر باشد، زیرا یک فیلتر بزرگتر از این به احتمال زیاد همه زباله ها را از بین می برد.

آب شیرین کن جامبو | هوزینگ صنعتی | شرکت آریا عمران

اما در عین حال، پوسته نباید خیلی کوچک باشد، زیرا اغلب مسدود می شود و به سرعت از بین می رود. پیش فیلترها از فولاد ضد زنگ، برنج یا آلومینیوم ساخته شده است، اما، با این وجود، شستشوی مکرر و آلودگی باعث تسریع خرابی آنها می شود.

هوزینگ

توجه به این نکته مفید است که بهتر است فیلترهای خود تمیز شونده را انتخاب کنید. بر خلاف شستشوی مکرر عنصر فیلتر توسط خود، با برچیدن و همپوشانی، فیلتر خودشوی همه کارها را به صورت خودکار انجام می دهد و در عین حال آبرسانی قطع نمی شود و صرفه جویی در زمان قابل توجهی حاصل می شود.

کاربرد فیلتراسیون آب شیرین کن

فیلترهای تصفیه آب با یک کارتریج یا عنصر کارتریج را می توان کمتر شستشو داد، اما هزینه آنها بیشتر خواهد بود.

به جهت مطالعه مقاله فیلتر میکرونی کلیک کنید.

همچنین یک عنصر فیلتر کیسه ای وجود دارد که موثرترین عنصر برای پیش تصفیه آب است،

اما در عین حال گران ترین است. پر کردن ظرفیت چنین فیلتری با خاک رس منبسط شده یا ماسه کوارتز ریز انجام می شود.

همچنین یک فیلتر فشار با سرعت بالا وجود دارد که کار سختی را برای تمیز کردن آب انجام می دهد.

محفظه آن از مواد مخصوص ضد خوردگی ساخته شده و با یک فیلتر پر شده است. این فیلتر دارای کنترل خودکار است

و نه تنها خود فرآیند فیلتراسیون، بلکه نحوه بازسازی رسانه فیلتر را نیز کنترل می کند. با این حال،

این نصب دارای چندین اشکال همانند  ابعاد قابل توجه و وجود یک خط زهکشی است.

نکته دیگری که در انتخاب تصفیه آب  باید به آن توجه کنید وجود سوپاپ اطمینان است. چنین دستگاهی  همانند تصفیه آب جامبو به شما امکان می دهد از تصادف در سیستم های تامین آب در خانه در هنگام چکش آب یا فشار زیاد در سیستم تامین آب مرکزی جلوگیری کنید.

بسیاری از فیلترها مجهز به پوشش های شفاف هستند که تشخیص میزان آلودگی را آسان می کند. با این حال، راه دیگری برای اطلاع از تمیزی عنصر فیلتر وجود دارد. این نصب دو گیج فشار یکی در ورودی آب به فیلتر و دیگری در خروجی است. بنابراین، اگر فشار روی گیج فشار در خروجی به طور قابل توجهی کمتر از فشار در ورودی باشد، فیلتر به همان نسبت کثیف است و زمان تمیز کردن آن فرا رسیده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *