You are currently viewing آب شیرین کن سفارش | تصفیه فاضلاب صنعتی | شرکت آریاعمران

آب شیرین کن سفارش | تصفیه فاضلاب صنعتی | شرکت آریاعمران

آب شیرین کن سفارش: آب، عنصر ضروری برای زندگیاست. در حال حاضر بیش از یک سوم جمعیت جهان در کشوری تحت تنش آبی زندگی می کنند و تخمین زده می شود که این نسبت در سال ۲۰۲۵ به حدود ۲ سوم برسد . به همین دلیل است که به یک موضوع سیاره ای تبدیل شده است که به طور بالقوه منبع درگیری است.

آب شیرین کن سفارش | تصفیه فاضلاب صنعتی | شرکت آریاعمران

۹۷ درصد آب روی کره زمین شور است. با توجه به کمبود آب شیرین که برخی شهرهای بزرگ  از آن رنج می برند، طبیعی است که به این منبع عظیم روی آوریم. بنابراین، کارخانه های نمک زدایی آب دریا روز به روز در سواحل رایج تر می شوند. علاوه بر مصرف آشامیدنی اب، بسیاری از صنایع و کارخانه ها به آب شیرین برای تولید مواد غذایی و دارویی نیاز دارند، ازطرف دیگر ای شور به ماشین آلات صنعتی صدمه وارد می کنند.

شیرین سازی آب :  صنعت پررونق

تولید صنعتی آب آشامیدنی با نمک زدایی در دهه ۱۹۵۰ آغاز شد (UNEP, 2008) . در سال ۲۰۰۷، به ۴۷ میلیون متر مکعب در روز در سراسر جهان رسید، یعنی تقریباً ۸ درصد کل تولید آب آشامیدنی یا ۰٫۴۵ درصد مصرف روزانه آب شیرین در سیاره ما را شامل می شود.

آب شیرین کن

این صنعت از آن زمان تاکنون رشد بسیار قوی در جهان به میزان ۱۵ درصد در سال را تجربه کرده است: تخمین زده می شود که در سال ۲۰۱۶، تولید جهانی آب آشامیدنی با نمک زدایی (آب دریا یا آب شور) از ۳۸ میلیارد متر مکعب در سال فراتر رود. یعنی تولید دو برابر بیشتر از سال ۲۰۰۸ است .

این تا حد زیادی با نوآوری های تکنولوژیکی و به ویژه توسعه اسمز معکوس توضیح داده می شود، که نمک زدایی را انرژی کمتر و هزینه کمتری می کند .

بنابراین، یک متر مکعب آب تولید شده توسط اسمز معکوس بین ۰٫۴۰ تا ۰٫۸۰ یورو در مقایسه با ۰٫۶۵ تا ۱٫۸۰ € برای روش تقطیر هزینه دارد

که کمتر و کمتر در جهان استفاده می شود . اسمز معکوس هنوز هم گران‌تر از آب‌های سطحی یا زیرزمینی است که بین ۰٫۱ تا ۰٫۵ یورو در متر مکعب هزینه دارد.

تصفیه فاضلاب

فرآیند حرارتی: تقطیر برای شیرین سازی آب

این اولین تکنیکی است که در طول تاریخ در نمک‌زدایی آب استفاده می‌شود، احتمالاً به دلیل سادگی  این روش است .

این شامل تبخیر آب، حاوی نمک، به لطف گرمای تولید شده توسط یک دیگ بخار یا به طور ساده تر توسط خورشید است.

از طریق این فرآیند، نمک ها و سایر ترکیبات محلول با بالا آمدن بخار آب رسوب می کنند. سپس دومی دوباره تغلیظ می شود تا آب شیرین به دست آید.

این روش دارای مزیت تولید آب بسیار خالص است اما ضرر مصرف انرژی زیاد (۱۵ کیلووات ساعت بر متر مکعب آب تصفیه شده) و در نتیجه بسیار گران بودن را دارد.

امروزه تنها زمانی مورد توجه است که با تولید برق (تولید همزمان) همراه باشد . همچنین، اگرچه هنوز در خلیج فارس بسیار گسترده است، اما اکنون به تدریج به نفع اسمز معکوس کنار گذاشته شده است.

آب شیرین کن سفارش | تصفیه فاضلاب صنعتی | شرکت آریاعمران

فرآیند غشایی: اسمز معکوس در شیرین کردن اب

برای توضیح نحوه عملکرد این فرآیند، ابتدا لازم است اصل اسمز را یادآوری کنیم. اسمز مربوط به رابطه بین یک املاح (در اینجا نمک، عمدتاً)

و مایع (در اینجا، آب) است که در آن حل شده است . فشار اسمزی فشاری است که محلول (= مایع + املاح) روی دیواره های مختلفی که با آن در تماس است وارد می کند.

در مورد سیستمی با غشای نیمه تراوا، مایع با حداقل غلظت محلول (در اینجا آب خالص) غلیظ ترین محلول (آب نمک) را رقیق می کند تا به حالت تعادلی به نام تعادل اسمزی برسد.

فرآیند اسمز معکوس

در اسمز معکوس، عمل پیستون برای مقابله با این تعادل انجام می شود. هنگامی که فشار وارد شده توسط پیستون بر روی آب نمک کافی باشد

(یعنی بیشتر از فشار اسمزی)، این غشاء تمایل دارد از طریق غشای نیمه نفوذناپذیر مهاجرت کند: غشای دوم به دلیل کوچکی سوراخ‌هایش نمک‌ها را حفظ می‌کند.

بنابراین، همانطور که در نمودار زیر نشان داده شده است، می توان از طریق این فرآیند آب شیرین تولید کرد.

فرآیند اسمز معکوس به دلایل مختلف روز به روز محبوب تر می شود. اول از همه، این روش انرژی بسیار کمتری نسبت به تقطیر مصرف می کند:

برای تصفیه یک متر مکعب آب تنها ۴ تا ۵ کیلووات ساعت در مقایسه با ۱۵ کیلووات ساعت برای فرآیند حرارتی مورد نیاز است.

علاوه بر این، به لطف نوآوری هایی که امکان بازیابی انرژی مورد استفاده برای عبور آب دریا از غشاها را فراهم می کند، این مصرف ها به طور منظم کاهش می یابد.

همچنین کار برای توسعه غشاهای بسیار نازک تر (به ویژه گرافن) در حال انجام است که فشار مورد نیاز برای نمک زدایی را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

مزیت دیگر اسمز معکوس در امکان تولید مقادیر زیادی آب آشامیدنی (۳۲۰۰۰۰ متر مکعب در روز در کارخانه اشکلون در اسرائیل)

و در نتیجه تامین تعداد زیادی از مردم است. در نهایت کاهش هزینه ممبران و بهبود راندمان پمپ ها و موتورها دو نکته مثبت دیگر است.

دیدگاهتان را بنویسید