You are currently viewing تصفیه آب به روش اسمرمعکوس | آب شیرین کن | آریاعمران

تصفیه آب به روش اسمرمعکوس | آب شیرین کن | آریاعمران

تصفیه آب به روش اسمرمعکوس: فن آوری تصفیه آب بسیاری از فن آوری های مختلف فیلتر را ارائه می دهد. در میان این فناوری‌ها، سیستم‌های اسمز معکوس نیمه صنعتی تا حد زیادی یکی از مؤثرترین‌ها هستند. سیستم های اسمز معکوس نیمه صنعتی غلظت های بالایی از جامدات محلول موجود در آب لوله کشی را حذف می کنند. آب تغذیه آلوده از طریق یک غشای نیمه تراوا وارد می شود که تمام آلاینده ها و نمک های محلول را از آب حذف می کند.

تصفیه آب به روش اسمرمعکوس | آب شیرین کن | آریاعمران

کارایی غشاهای اسمز معکوس به میزان فشار تولید شده از پمپ بستگی دارد. اگرچه تفاوت بین سیستم های مختلف اسمز معکوس نیمه صنعتی کم است، اما همه سیستم های تصفیه آب اسمز معکوس به یک شکل عمل می کنند.

اسمز معکوس چیست؟

فن آوری اسمز معکوس یک روش بسیار مقرون به صرفه برای نمک زدایی است. سیستم های نمک زدایی می توانند در سطح میکروسکوپی عمل کنند. مهمترین جزء سیستم نمک زدایی غشای اسمز معکوس است.

اکثر غشاهای آب دریا دارای ۰٫۰۰۰۵ میکرون هستند که ذرات بسیار کوچکی هستند که تقریباً تمام نمک آب دریا را فیلتر می کنند. پمپ های فشار بالا در سیستم های نمک زدایی ضروری هستند تا به طور موثر آب با غلظت بالا را از غشای آب دریا عبور دهند.

هر ذره ای بزرگتر از مقیاس میکرون غشا در سمت ورودی سیستم اسمز معکوس به دام می افتد. با این کار آب تمیزی باقی می ماند که از سمت خروجی سیستم اسمز معکوس عبور می کند.

تصفیه آب به روش اسمرمعکوس | آب شیرین کن | آریاعمران

سیستم‌ اسمز معکوس صنعتی

عناصری مانند کلسیم، منیزیم، سیانید، سرب و سدیم ترکیبات خطرناکی هستند که با استفاده از سیستم‌های اسمز معکوس صنعتی به راحتی از آب خارج می‌شوند. سیستم های اسمز معکوس صنعتی همچنین می توانند به طور موثر باکتری های تک یاخته ای، انگل ها و ویروس ها را حذف کنند. این بسیار مهم است زیرا می تواند برای سلامتی انسان بسیار خطرناک باشد.

تصفیه فاضلاب

استفاده از پمپ فشار بالا هنگام فیلتر کردن مقادیر زیادی از آلاینده ها مهم است، اما فشار نیز می تواند باعث گرفتگی سیستم شود. به دلیل این موضوع، حفظ پروتکل های نگهداری مناسب برای سیستم های اسمز معکوس صنعتی مهم است.

یک راه ساده و موثر برای کاهش آسیب به غشاهای اسمز معکوس صنعتی، افزودن فیلتراسیون پیش تصفیه مناسب به سیستم شما است. بسته به کیفیت آب، می توان از انواع مختلف محیط فیلتر برای کاهش آلاینده های موجود در آب قبل از ورود به غشای اسمز معکوس استفاده کرد.

این همچنین سیستم های اسمز معکوس صنعتی را از خرابی زودرس محافظت می کند. پیش فیلتر آلاینده های بزرگتر را حذف می کند و غشاهای حساس تر را از آسیب محافظت می کند.

در حین کار با غشای اسمز معکوس RO باید به نکات زیر توجه کرد:

آب شیرین کن

  1. هیدرولیز غشای استات سلولز می تواند به راحتی منجر به بدتر شدن عملکرد دستگاه اسمز معکوس شود.به همین دلیل باید مقدار PH آب به شدت کنترل شود.مقدار pH آب خوراک باید در حد حفظ شود. ۵-۶، و غشای کامپوزیت می تواند در محدوده آب تغذیه PH3-PH11 باشد.

 

  1. زمانی که مقدار هیپوکلریت سدیم تزریقی کافی نباشد و کلر آزاد موجود در آب خوراک قابل اندازه گیری نباشد، لجن روی ماژول غشایی دستگاه اسمز معکوس ایجاد می شود و اختلاف فشار دستگاه اسمز معکوس افزایش می یابد. اما برای غشاهای کامپوزیتی و غشاهای پلی آمیدی باید میزان کلر آزاد ورودی به ماژول غشاء به شدت کنترل شود، تجاوز از مقدار تعیین شده منجر به تجزیه اکسیداتیو غشا خواهد شد.

 

  1. اگر آب با مقدار FI بیش از استاندارد به عنوان آب تغذیه به دستگاه اسمز معکوس عرضه شود، کثیفی به سطح ماژول ممبران می چسبد، بنابراین کثیفی باید با تمیز کردن پاک شود.

 

  1. جریان بیش از حد آب خوراک باعث می شود که ماژول غشاء از قبل خراب شود، بنابراین جریان آب تغذیه نمی تواند از مقدار استاندارد طراحی تجاوز کند. علاوه بر این باید از کمتر بودن دبی آب غلیظ از مقدار استاندارد طراحی خودداری شود.جریان در شرایطی که دبی آب غلیظ شده خیلی کم باشد باعث جریان ناهموار در مخزن تحت فشار دستگاه اسمز معکوس و بارش می شود. رسوب روی ماژول غشاء به دلیل غلظت بیش از حد.

پمپ فشار قوی

  1. حتی اگر پمپ فشار قوی دستگاه اسمز معکوس برای مدت بسیار کوتاهی قطع شود، ممکن است دستگاه از کار بیفتد.

 

  1. فشار ورودی اسمز معکوس باید با حاشیه مناسب حفظ شود، در غیر این صورت به دلیل عدم تراکم مناسب میزان حذف نمک کاهش می یابد.

 

  1. هنگامی که دستگاه اسمز معکوس متوقف شد، از آب تغذیه کم فشار برای جایگزینی آب دستگاه اسمز معکوس استفاده کنید. این برای جلوگیری از بارش سیلیس در هنگام خاموشی (به دلیل کاهش دمای آب در زمستان) است.

 

  1. همیشه به دوره اعتبار فشار فیلتر دقیق توجه کنید. دلیل افزایش شدید فشار دیفرانسیل عمدتاً نشتی کدورت فیلتر دقیق است. برعکس، دلیل افت شدید اختلاف فشار، آسیب دیدگی عنصر فیلتر دقیق و شل بودن پیچ سفت کننده المنت فیلتر دقیق است.

 

  1. زمانی که اختلاف فشار بین ورودی و خروجی دستگاه اسمز معکوس از حد استاندارد بیشتر شود، به این معنی است که سطح غشاء آلوده شده است یا دبی آب بالاتر از مقدار طراحی شده است. اگر مشکل اختلاف فشار با تنظیم جریان قابل حل نباشد، سطح غشاء باید تمیز شود.

 

  1. در تابستان که دمای آب تغذیه بالاست دبی آب تولیدی بیش از حد است و گاهی باید فشار عملیاتی را کاهش داد که منجر به کاهش کیفیت آب تولیدی خواهد شد. برای جلوگیری از این امر، می توان تعداد ماژول های غشایی را کاهش داد در حالی که فشار عملیاتی بالا باقی می ماند.

قیمت دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی ۴۰۰ گالن

اگر قصد خرید  دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی ۴۰۰ گالن را دارید، باید بدانید که برای تمام دستگاه های موجود در بازار با این ظرفیت قسمت یکسانی وجود ندارد،

قسمت این دستگاه بر اساس نیاز شما بر میزان حذف ذرات الاینده، مقدار آب تصفیه در یک روز، جنس لوله کشی و دستگاه، کمپانی سازنده، تعداد و نوع فیلترها و… متفاوت است. برای آگاهی از قیمت   قیمت دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی ۴۰۰ گالن با تیم پشتیبانی ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید