تصفیه آب صنعتی قیمت | تصفیه فاضلاب | شرکت آریا عمران

دستگاه تصفیه آب با روش اسمز معکوس: با کمک دستگاه های تصفیه آب  می توانید آب را از تعداد قابل توجهی ناخالصی مانند  فلزات سنگین، فسفات ها، نیترات ها، پاک کنید. از دهه ۱۹۷۰، استفاده از فیلتر اسمز معکوس در صنعت رواج یافت، هم برای شیرین سازی آب دریا و هم برای تصفیه آب شیرین از ناخالصی ها به طوری که برای شرب یا نیازهای فنی مناسب می شود. برای اهداف فنی، فیلتر اسمز معکوس برای تولید هنوز هم امروزه استفاده می شود.

دستگاه تصفیه آب با روش اسمز معکوس | هوزینگ | آریاعمران

کار فیلتر اسمز معکوس این است که یک مایع را تحت فشار، معمولاً از یک پمپ، از طریق یک غشای سلولی، که یک غربال مولکولی است، وارد کند.

سوراخ‌های غشاء به قدری باریک هستند که فقط مولکول‌های آب و سایر ترکیبات شیمیایی مشابه در اندازه مولکولی از آنها عبور می‌کنند،

اما ناخالصی‌های مضر به ویژه فلزات سنگین، نیتریت‌ها، نیترات‌ها و فسفات‌ها را متوقف می‌کنند.

بنابراین، می توان تا ۹۹٫۹٪ از آخال های خارجی را حذف کرد، که ماژول های اسمز معکوس برای فیلتر کردن آنها طراحی شده اند. غشاهای ساده و نسبتا ارزانی نیز وجود دارد

که آب را برای نیازهای خانگی (به عنوان مثال برای آبیاری گیاهان) تصفیه می کنند، اما آنها فقط ۸۰ تا ۹۵٪ ناخالصی ها را متوقف می کنند، که البته این نیز بسیار زیاد است.

اخیراً فیلترهای اسمز معکوس از جمله برای تصفیه آب بطری شده و آب لوله کشی در مقیاس کوچک محبوب شده اند.

هوزینگ

آنها مانند بسیاری از انواع صنعتی دلالت بر عملکرد بالا و نیاز به فشار بالا ندارند و بنابراین می توانند به عنوان فیلتر اصلی برای تصفیه آب در آپارتمان های معمولی استفاده شوند.

مراحل تصفیه آب

فیلترهای آب ریز : برای از بین بردن ذرات بزرگی که می توانند به غشای نازک آسیب بزنند.

سیستم آماده سازی معرف : اصلاح اولیه و / یا نهایی ترکیب شیمیایی ناخالصی ها.

پمپ فشار بالا.

بلوک ماژول های فیلتر.

صفحه کنترل.

یک غشای نیمه تراوا که به صورت مارپیچی پیچیده شده است در دستگاه قرار می گیرد.

دستگاه تصفیه آب با روش اسمز معکوس | هوزینگ | آریاعمران

با کمک یک پمپ، آب تصفیه نشده به داخل پمپ می شود و دو جریان در خروجی تشکیل می شود:

آب با ناخالصی های غلیظ و در طرف مقابل، آب نمک زدایی و تصفیه شده.

فیلتراسیون زمانی اتفاق می‌افتد که آب تحت فشار از منافذ غشاء عبور می‌کند، که نمک‌ها، سایر ترکیبات فلزات سنگین کوچکتر از مولکول‌های آب و همچنین برخی باکتری‌ها و ویروس‌ها را به دام می‌اندازد. این باعث حفظ اکسیژن محلول در آب می شود.

به دلیل کندی فرآیند تصفیه، تجمع و ذخیره موقت آن ضروری است. به دلیل بار زیاد روی عناصر فیلتر، تمیز کردن (فشار آب از طریق غشاء) به سرعت انجام نمی شود.

دستگاه تصفیه آب با روش اسمز معکوس

بهترین فیلترهای اسمز معکوس کدامند؟

امروزه انواع مختلفی از فیلترهای اسمز معکوس در بازار وجود دارد. مارک های کره ای، آمریکایی، تایوانی و اوکراینی محبوب هستند،

اما فیلترهای ایرانی نیز اغلب از نظر کیفیت با آنها برابرند و به دلیل هزینه های حمل و نقل پایین و عدم وجود هزینه های ترخیص از گمرک، هزینه کمتری دارند.

با این حال، انتخاب اینکه کدام فیلتر اسمز معکوس بهتر است باید بر اساس ویژگی های از پیش انتخاب شده باشد، اما مطمئن شوید که به اصطلاح هزینه مالکیت را در نظر بگیرید،

یعنی شرکت چه هزینه هایی را برای کیفیت، سرعت و حجم معین آب متحمل خواهد شد. تصفیه محاسبه توان، هزینه های تعمیر و نگهداری ضروری است.

در حالت ایده آل، باید از یک متخصص مشاوره بگیرید تا بفهمید دقیقاً کدام مارک و مدل در یک مورد خاص مورد نیاز است.

تصفیه آب

چگونه فیلتر دستگاه تصفیه اب صنعتی را انتخاب کنیم؟

اولاً، درجه تصفیه آب مورد نیاز است. فیلترهایی وجود دارند که ۸۰٪ ناخالصی ها را حذف می کنند و فیلترهایی هستند که این رقم برای آنها به ۱۰۰٪ می رسد.

پرداخت اضافی برای غشاهای با خلوص بالاتر منطقی نیست، اگر برای  پروژه مد نظر شما مورد نیاز نباشند.

ثانیاً، بسته به نوع ناخالصی هایی که نیاز به تصفیه آب از آن خواهد بود، اندازه منافذ مورد نیاز غشا بستگی دارد.

اگر مقابله با این مشکل به نظر می رسد، کافی است از متخصصان مجرب در این حوزه  مشورت بگیرید: آنها در مورد هر موضوعی در مورد تصفیه آب با جزئیات تا حد امکان توصیه می کنند.

سوم، عملکرد. هرچه توان عملیاتی فیلتر بیشتر باشد، کل نصب گرانتر است.

اما تولید کنندگان در تلاش هستند تا راه حل معقولی “قیمت و کیفیت” را با تمرکز بر نیازهای فردی مشتری ارائه دهند و بهترین راه حل را در هر مورد خاص ارائه دهند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *