خرید انواع سختی گیر | آب شیرین کن کشاورزی | آریاعمران

سختی گیر پکیج تصفیه آب : حضور بعضی از یونهای جاری در آب همچون کلسیم و وجود کاتیون های چندظرفیتی در آب محصول باعث رسوب در ماده می شوند که همین اتفاق سبب کاهش سطح کیفی آب و همینطور کاهش بهره وری انتقال دستگاه های گرمایشی و ایضا سرمایشی می شوند.

سختی گیر پکیج تصفیه آب | آب شیرین کن صنعتی | آریاعمران

باید از سختی گیرها به عنوان یکی از مهم ترین وسایلی که در حذف رسوبات کارکرد دارد یاد کرد. به منظور اطلاع از قیمت سختی گیر پکیج تصفیه آب و همچنین نحوه عملکرد آن  در ادامه با مجموعه آریاعمران شریف همراه باشید.

مواردی که در هنگام خرید سختی گیر باید رعایت کرد

سختی گیر پکیج تصفیه آب | آب شیرین کن صنعتی | آریاعمران

یکی از اصلی ترین مصائب موجود در آب های جاری در دیگ بخار و همچنین تجهیزات صنعتی حضور قابل توجه یون های منیزیم و کلسیم یا املاح جاری در آب است که می تواند کارایی محصول را تا حد زیادی کاهش دهد. چون این یون ها در لوله ها نفوذ می کنند و این اتفاق را رقم می زنند. به همین منظور سختی گیرها برای از میان برداشتن این یون ها مورد بهره برداری واقع می شوند. باید توجه داشت که سختی گیرهای رزینی با برخورداری از بهترین روش می توانند ترکیبات موجود در آب را حذف کنند.

اجزای شکل دهنده سختی گیر

مخزن، نازل، رایزر، رزین سختی گیر، لوله کشی، شیر چند راهه، بستر سیلیسی، لوله تخلیه و همینطور مخزن نمک سختی گیر از اجزای شکل دهنده این وسیله هستند.

نکات مورد توجه در هنگام خرید سختی گیر

سختی آب وارد شده بر دستگاه بر مبنای     ppm

دبی آب

گنجایش رزین

زمانی که باید برای فرایند احیا و همینطور شست و شو صرف شود

باید این مسئله را بدانیم که حجم رزین سختی گیر و همینطور قطر و ارتفاع آن بسیار اهمیت دارد. می توان حجم رزین را با توجه به مشخصاتی که سازندگان ارائه می دهند اندازه گیری کرد

قیمت سختی گیر پکیج تصفیه آب

قیمت خرید این محصول با توجه به جنس و بدنه و همنیوطر جایی که از آن استفاده می شود در تغییر است. مصرف کننده گرامی می تواند با مراجعه به سایت مجموعه آریاعمران به خرید محصول مناسب خود بپردازد. ما همراه شما هستیم

نمک زدایی در فرایند آب شیرین کن

این عمل با از میان برداشتن نمک همراه است. برای آب محصول درجات گوناگونی مورد توجه قرار می گیرد که شوری را نشان می دهد. این مسئله بر هزینه تصفیه آب اثر بسزایی دارد. در حقیقت سطح شوری عموما به شکل ppm مورد ارزیابی قرار می گیرد. آبی که شوری اش کمتر از ۱۰۰۰ ppm باشد آب شیرین محسوب می شود و برای استفاده در زندگی روزانه مناسب است.

مرحله نمک زدایی

می توان روش های گوناگونی را برای نمک زدایی در فرایند شیرین سازی آب در نظر گرفت. باید بدانیم که شیوه اسمز معکوس اصلی ترین و مورد استفاده ترین شیوه برای نمک زدایی از آب محصول است. در ادامه روش های دیگر نمک زدایی را به اطلاع شما خواهیم رساند

نمک زدایی به شیوه اسمز رو به جلو

در این شیوه می توانیم از اسمز طبیعی استفاده کنیم. یک ماده از ناحیه ای که رقیق تر است به ناحیه ای ورود پیدا می کند که غلیظ تر محسوب می شود. هزینه ای که صرف انجام این روش می شود تقریبا نصف هزینه ای است که صرف روش اسمز معکوس می شود. به همین خاطر به منظور کامل کردن فرایند انرژی کمتری نیز صرف این مسئله می شود. پتانسیل موجود در شیوه اسمز رو به جلو خیلی زیاد است ولی باید توجه داشت که این روش کار تازه ای به حساب می آید.

نمک زدایی حرارتی در آب شیرین کن

پکیج آب شیرین کن حرارتی شیوه ای است که به منظور آن می توان آب را تمیز کرد. این عمل به واسطه فرایندهای گوناگونی صورت می گیرد و می تواند نمک و همچنین دیگر آلاینده ها را از میان بردارد. نمک زدایی حرارتی فرایندی است که به واسطه آن آب گرم می شود و آب خالص رفته رفته پدید می آید. درست به وقتی که بخار موجود در آن رو به سردی می گراید و عمل چگالش انجام می شود. به همین منظور مجموعه بی نظیر آریاعمران شریف با شماست تا در تمامی مراحل فرایند نمک زدایی به مشتریان خود یاری برساند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *