قیمت هوزینگ تصفیه آب | تصفیه فاضلاب صنعتی | آریا عمران

سیستم هوزینگ: استفاده از فیلتر به دلیل کیفیت پایین آب لوله کشی یک مورد ضروری است. نوشیدن آب تصفیه نشده بی خطر نیست . انواع فیلتر های آب برای اینکه کارایی خود را به بهترین نحو انجام دهند نیاز به یک محفظه به نام هوزینگ دارند.

سیستم هوزینگ | تصفیه فاضلاب صنعتی | شرکت آریا عمران

در هر منطقه و حتی در مناطق مختلف شهر، کیفیت آب ممکن استاز لحاظ رنگ، طعم، بو، نرمی و از همه مهمتر ناخالصی های موجود در آن و کمیت آنها متفاوت است. برای اینکه بفهمید دقیقاً چگونه باید آب را تصفیه کنید و کدام فیلتر برای شما مؤثرتر است ، ارزش تجزیه و تحلیل ترکیب مایع از شیر را دارد. این کار را نمی توان با چشم انجام داد، بنابراین به شما توصیه می کنیم با یک آزمایشگاه تخصصی تماس بگیرید.

در آنجا، مطالعه کیفیت آب با توجه به چندین پارامتر انجام می شود: تجزیه و تحلیل فیزیکی و شیمیایی محتوای مواد معدنی و آلی را نشان می دهد و تجزیه و تحلیل بیولوژیکی با هدف شناسایی میکروارگانیسم ها در محیط آبی انجام می شود.

پس از به دست آمدن نتایج و یافتن نقاط مشکل، می توانید به انتخاب فیلتر آب اقدام کنید. فیلتر های آب خانگی درون یک محفظه به نام هوزینگ نصب می شوند. هوزینگ ها در دو نوع صنعتی و خانگی در متریال مختلف فولادی، الومینیومی، پلاستیکی و … ساخته می شوند.

تصفیه فاضلاب

انواع هوزینگ بر اساس طرح

فیلترهای آب خانگی در مکانیسم عمل، سرعت و سطح تصفیه متفاوت هستند. برای انتخاب مناسب، دانستن اصل عملکرد دستگاه و همچنین مطالعه مزایا و معایب آن مهم است.

هوزینگ پارچ شکل فیلتر

این ساده ترین فیلتر است که به شکل یک هوزینگ پلاستیکی ساخته شده است. یک کارتریج قابل تعویض با تمیز کردن مکانیکی یا شیمیایی در قسمت بالایی تعبیه شده است. اولی ذرات ماسه، سیلت، دانه های زمین را به دام می اندازد و دومی ناخالصی های شیمیایی مضر مانند کلر و فلزات سنگین را جذب می کند. اصل عملکرد چنین فیلترهایی ساده است: آب با کارتریج به داخل هوزینگ ریخته می شود و به قسمت پایینی جریان می یابد و در این فرآیند تمیز می شود.

سیستم هوزینگ | تصفیه فاضلاب صنعتی | شرکت آریا عمران

سیستم تصفیه را می توان به صورت زیر نشان داد:

کربن فعال – یک جاذب محبوب که تقریباً تمام ناخالصی های مضر را به راحتی حذف می کند.

زئولیت – موثر در برابر آمونیاک و سایر مواد آلی؛

شونگیت – کلر و رسوبات آن را حذف می کند.

رزین تبادل یون – برای نرم شدن با افزایش سفتی ضروری است.

افزودنی های آنتی باکتریال معمولاً یون های نقره که برای افزایش عمر کارتریج و جلوگیری از ظهور میکروب ها و جلبک های مختلف در داخل آن استفاده می شود.

استفاده از این هوزینگ  ها ساده است: باید آب بریزید و کمی صبر کنید. اما در عمل، تفاوت های ظریف مهمی وجود دارد که باید برای عملکرد ایمن هوزینگ های فیلتر مورد توجه قرار گیرد.

تعویض به موقع کارتریج اجباری، میانگین عمر آنها ۳ ماه است. در پایان این دوره، باکتری ها و مواد مضر زیادی می توانند در آن جمع شوند و آب موجود در فیلتر را برای سلامتی خطرناک کنند.

مزیت اصلی هوزینگ پارچ شکل اندازه جمع و جور و تحرک آنهاست. آنها را می توان دوباره نصب کرد، منتقل کرد و در هر جایی استفاده کرد. مزیت مهم دیگر مقرون به صرفه بودن است.

 آب شیرین کن

معایب شامل نیاز به تعویض مکرر کارتریج، حجم کم (تا ۴٫۵ لیتر) و درجه متوسط ​​​​تصفیه است . نتیجه تا حد زیادی به وضعیت اولیه آب بستگی دارد. اگر حاوی مواد شیمیایی یا میکروب بیش از حد باشد، این نوع هوزینگ کارآمد نیست.

 

یک هوزینگ پارچ‌شکل  آب را از چه چیزی تمیز می کند؟

چنین فیلتر آب آشامیدنی می تواند کلر، نمک های فلزات سنگین، ترکیبات سمی و فنل (اسید کربولیک) را حذف کند. و اگر کارتریج خاصی داشته باشد، هوزینگ فیلتر حتی می تواند آب سخت را نرم کند، طعم و بوی آن را بهبود بخشد.

 

هوزینگ های شیر آب آشامیدنی

آب از یک نازل مخصوص عبور می کند، تصفیه می شود و قابل استفاده می شود.

روش تصفیه بستگی به مدل دارد و می تواند مکانیکی (حفظ ذرات بزرگ)، جذب (جذب کلر و ترکیبات آن)، تبادل یونی (نرم کننده و حفظ ناخالصی های مختلف) باشد.  نازل ها مجهز به یک پایه جهانی هستند که به لطف آن برای هر شیر اب مناسب هستند.

مزایای هوزینگ شیر آب

مزیت اصلی این است که فضای کمی را اشغال می کنند، به راحتی به هر شیر اب  متصل می شوند و تا حد امکان استفاده از آنها آسان است. مناسب برای کسانی که در نمونه های آب آنها ناخالصی ها و میکروب های سنگین در ترکیب دیده نمی شود، بسیاری از مدل ها آب را به خوبی نرم می کنند (به ویژگی های دستگاه ها توجه کنید).

فرآیند تمیز کردن بسیار سریعتر از نوع قبل  است: مایع به مدت ۱۰ دقیقه اضافی نیازی به ته نشین شدن ندارد.

سیستم هوزینگ زیر سینک

پیچیده ترین نوع فیلتر جریان که مستقیماً به لوله های آب و شیر اب متصل می شود.

این سیستم از چند هوزینگ ساخته شده از پلاستیک بادوام تشکیل شده است که با توجه به سطح تصفیه در جهت جریان آب ثابت می شوند.

ابتدا فیلتراسیون مکانیکی انجام می شود که در مرحله آن ذرات بزرگ  معدنی و آلی حفظ می شوند. پس از آن، مایع از طریق ماژول ها عبور می کند، که به نوبه خود آن را جذب می کند، آن را نرم می کند و آن را از آهن خالص می کند. مزیت این روش  تمیز کردن چند سطحی است و عیب اصلی آن پیچیدگی نصب است. دفعات تعویض فیلتر سالی یکبار است

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *