کارایی فیلتر ممبرین | تصفیه آب صنعتی | آریاعمران

عمر فیلتر ممبرین : برای تعیین عمر فیلتر ممبرین باید به این مسئله توجه کرد که این فیلتر به مثابه قلب دستگاه آب شیرین کن عمل می کند و بیشتر فرایند تصفیه آب، به دست این وسیله که اکثرا به عنوان فیلتر چهارم شناخته می شود صورت می گیرد. دیگر فیلترهای موجود می توانند کیفیت آب را اندکی ارتقا دهند تا موجبات افزایش عمر فیلتر را فراهم کنند.

عمر فیلتر ممبرین | قیمت آب شیرین کن دریایی | آریاعمران

در واقع بدون احتیاج به بقیه فیلترها، فیلتر ممبرین می تواند به شکلی واحد قادر به تصفیه کامل آب باشد اما باید توجه داشت که زود از دسترس خارج می شود. با مجموعه آریاعمران با شما هستین تا در رابطه با عمر فیلتر ممبرین مطال مفیدی را عرضه کنیم

چه مواردی به فیلتر ممبرین خسارت وارد می کنند

۱٫باید توجه داشت که گل و لای یا همان ذرات معلق که در اندازه میکرون هستند می توانند عمر فیلتر ممبرین را کاهش دهند

۲٫کلری که در آب شهری هم وجود دارد امکان کاهش عمر فیلتر را فراهم می کند

در نهایت فیلترهای پیش تصفیه باید قدرت بالایی داشته باشند و همچنین از دقت خوبی بهره مند شوند تا بتوانند دو موردی که گفتیم را به راحتی حذف کنند تا در نهایت آسیبی به فیلتر نرسد

عمر فیلتر ممبرین | قیمت آب شیرین کن دریایی | آریاعمران

باید وضعیت فیلتر ممبرین را بررسی کرد

پیش از هر چیز باید هوزینگ موجود در فیلتر ممبرین را باز کنیم و آن را دربیاوریم. اگر در هنگامیکه ممبرین را در می آوریم ببینیم که فیلتر به رنگ سیاه درآمده است باید پی به این مسئله ببریم که ممبرین دچار کیپ شدن می شود. در این حالت خروجی آن بشدت کاهش پیدا می کند و زودتر از زمان خود پایان می پذیرد. در نهایت توصیه می شود که به وقت عوض کردن فیلتر ممبرین باید فیلترهای پیش تصفیه هم عوض شوند. و به یاد داشته باشیم که برند بهتری را برای کار خود برگزینیم. مجموعه آریاعمران می تواند این مهم را برای شما فراهم کند.

فیلتر ممبرین

 نحوه عملکرد آب شیرین کن دریایی

این شیوه یکی از رایج ترین موارد استفاده در شیرین سازی آب محسوب میشود. باید گفت که قیمت آب شیرین کن دریایی کمتر از دستگاه هایی است که آب ناخالص را تبخیر می کنند. از سوی دیگر این دستگاه با توجه به توانی که در اختیار دارد تولید آب را به سمت بیشتری هدایت می کند. در حقیقت یکی از اصلی ترین کارهایی که این دستگاه انجام می دهد این است که آب دریا را به روش اسمز معکوس تصفیه می کند. این کارایی تا حدی در دسترس است که کشورهای عرب حوزه خلیج فارس برای شیرین کردن آب شرب از آن بهره می برند.

روش اسمز معکوس در دستگاه تصفیه آب دریایی

از محاسن مبدل کردن آب شور دریا به آب شرب به شیوه اسمز معکوس می توان به موارد زیر اشاره داشت:

این روش برای اصفیه آب دریا به منظور مصارف کشاورزی و همچنین تامین آب مورد احتیاج برای زراعت در گلخانه ها بسیار کاربرد دارد

اسمز معکوس توان بالایی را در میزان آب تصفیه شده ایجاد می کند

این شیوه می تواند به منظور تولید آب مصرفی در نیروگاه های بخار و ایضا سیکل ترکیبی کاربرد داشته باشد

همچنین قادر است پساب های صنعتی را بازیافت کند

سیستم پیش تصفیه چه خاصیتی در آب شیرین کن دریایی دارد

اگر ما در فرایند تصفیه آب از پیش تصفیه بهره نبریم ممبرین به سرعت فرسوده می شود و کارکرد خود را از دست می دهد. همه مراحل پیش تصفیه به منظور نگهداری و ایضا حفظ ممبرین دیایی اهمیت دارد چون روی عمر مفید دستگاه اثر می گذارد. برای شیرین سازی آب دریا چون قلیاییت آن بالا است باید پیش از ورود آب به پکیج باید کلرزنی و همچنین اسیدزایی صورت بگیرد. پس از آن با بهره برداری از فیلترهای کربنی و همچنین تزریق متابی سولفات سدیم از رسوخ کلر باقی مانده اجتناب کنیم. چون که کلر می تواند آسیب زیادی به دستگاه آب شیرین کن دریایی وارد کند.

آب شیرین کن

خرید دستگاه آب شیرین کن دریایی آریاعمران

شما باید در رابطه با قیمت دستگاه آب شیرین کن دریایی این را بدانید که این پکیج در اندازه و کارایی های متفاوتی و متنوعی عرضه می شود. در نهایت قطعات به کار گرفته شده در دستگاه های تصفیه بر مبنای میزان خروجی و همچنین کیفیت آب ورودی معین می شوند. به همین خاطر به منظور تشخیص قیمت دستگاه بهتر است که آزمایش های مربوط را انجام دهیم و بعد از ان به قیمت این دستگاه نگاه بیندازیم.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *