فروش سختی گیر رزینی | تجهیزات تصفیه آب | آریا عمران

فروش سختی گیر آب شیرین کن: آب شرین کن دستگاهی است که عملیات تصفیه کردن آب را برعهده دارد و سختی گیر سبب می شود که ناخالصی ها و رسوبات آب کاهش و یا حذف شود.آب شیرین کن های صنعتی غشایی است که برای فیلنر کردن آب استفاده می شود. و تمامی آلودگی ها و مواد مضری که سلامت انسان را به خطر می اندازد را از بین می برد و با از بین بردن کدری آب، موجب شفافیت و طعمی گوارا در آب می شود.

فروش سختی گیر آب شیرین کن | تصفیه فاضلاب | آریاعمران

سیستم اسمز معکوس که باعث کاهش نمک و ناخالصی موجود در آب می شود اما در سختی گیر آب سدیم و پتاسیم موجود در آب از طریق تبادل یونی از بین می برد و باعث می شود آب شما نرم می شود.و مدل های آب شیرین کن خانگی  کارایی کمتری نسبت به مدل های صنعتی دارند. مدل های صنعتی ابعاد بزرگ تری طراحی و تولید می شوند.

استفاده از آب شیرین کن بهتر است و یا سختی گیر آب؟

جواب این سوال را باید خود فرد و با توجه به نیازی که به این دستگاه دارد باید پاسخگو باشد،دستگاهی که برای تصفیه آب با استفاده از روش اسمز معکوس می تواند با حذف ناخالصی ها آن را نرم کند.

 

اما به دلیل فیلتر شدن های مداوم آب غشایی که در آب وجود دارد از بین می رود دستگاه تصفیه آب می تواند راهکاری مناسب برای نرم کردن آب باشد اما از معایبی که می توان برای آن برشمرد.می تواند آب زیادی مصرف شود.

در این گونه موارد می توان گفت که سختی گیر آب می تواند راهکار مناسبی به نظر برسد.

اگرآب مصرفی از طعم و بوی نامطبوعی برخوردار بود می توان علت را وجود آلاینده های مواد معدنی و ناخالصی ها  دانست که برای تصفیه آن باید از تصفیه کننده های و یا شیرین کننده ها استفاده کنید.

تصفیه فاضلاب

آیا استفاده از هر دو مورد سختی گیر و آب شیرین کن را می توان در کنار هم استفاده کرد

سختی گیر با حذف املاح و مواد معدنی  که وجود آن ها به غشای استوانه ای مانندآب شیرین کن می تواند آسیب وارد کند جلوگیری می کند و طول عمر آب شیرین کن را افزایش می دهد.سختی گیرها می توانند آب مصرفی شما را نرم کنند که عدم وجود این آلاینده ها می تواند از شیرآلات و پوست و موی شما نیز محافظت کند .

فروش سختی گیر آب شیرین کن | تصفیه فاضلاب | آریاعمران

آب شیرین کن های خانگی را می توانید در داخل کابیت زیر سینک نصب کنید تا آب را برای پخت و پز و آشامیدن تصفیه کند. شما می توانید از هر دو مدل در کنارهم استفاده کنید و یا تنها سختی گیر و یا آب شیرین کن به کار ببرید.

مزیت های استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی

باعث شفافیت و طعم بهتر آب می شود

طول عمر مفید تجهیزات و وسایلی که با این آب ها به هر نحوی سر کار دارند بالا می برد.

از سیستم ایمنی و پوست شما محافظت می کند(پوستی درخشان و لطیف و موهایی ابریشمی از مزایی استفاده از آبی سالم است)

لکه های سفید رنگ بر روی سینک و شیرآلات را از بین می برد.

مزیت استفاده از آب شیرین کن

می توان گفت تمام مواردی که برای مزیت های سختی گیر نام برد هم  شامل شیرین کننده آب هستند

شما با استفاده  کردن از دستگام اسمز معکوسRO می توانید اطمینان داشته باشید که آبی سالم را در اختیار دارید و از شر مشکلات گوارشی و پوستی نیز در امان می مانید.

برخلاف سیستم شیرین کن های آب که در زیر سینک ها نصب می شند ، سیستم سختی گیر در رودی ساختمان و کنارکنتور آب نصب می شود و هدف از مجاورت کنتور آب و دستگاه سختی گیر که تمام آب همان ساختمان را تصفیه کند.

برای تصفیه آب روش های مختلفی وجود دارد که می توانیم به فیلتر اسمز معکوس، فیلتر کربن اکتیو،فیلتر میکرونی اشاره کرد.

اگر آب حاوی مواد شیمیایی و یا آلودگی های ناشی از میکروب ها باشد بهتر است از فیلتراسیون آب استفاده کنیم. به یک کلام ساده می توان بیان کرد تصفیه کننده از سلامتی شما و سختی گیر آب برای محافظت از تجهیزات و وسایل شما بیشترین استفاده را دارد .

اجزای سختی گیر برای تصفیه آب

  • شیر کنترلی،
  • مخزن نگهداری رزین و شیر(وظیقه اندازه گیری ورود آب به مخزن را بر عهده دارد)
  • مخزن آب نمک(برای احیا دستگاه از محلول آب نمک غلیظ استفاده می کنند)

 اجزای تشکیل دهنده دستگاه آب شیرین کن

  • فیلتر رسوب گیر الیافی(باعث حذف گل و لای درون آب می شود)
  • فیلتر کربن اکتیو گرانوله(حذف فلزات سنگین و گازهای کلر را برعهده دارد)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *