آب شیرین کن نیمه صنعتی | هوزینگ استنلس استیل | آریاعمران

نوع کارایی دستگاه آب شیرین کن: شرکت مهندسی آریا عمران شریف با هدف ارتقاء بهره‌وری صنایع ، افزایش سلامت جامعه و حفظ و صیانت از محیط زیست؛ در حوزه مشاوره، طراحی، ساخت، نصب و راه اندازی سیستم‌های تصفیه آب و فاضلاب فعالیت می نماید

مشاوره، طراحی، ساخت، نصب، راه اندازی، تعمیرات و نگهداری انواع سیستم‌های تصفیه آب و فاضلاب و مخازن نگهداری به منظور تامین آب سالم جهت مصرف در صنایع مختلف،

افزایش بهره‌وری کارخانجات، کاهش مخاطرات زیست محیطی و در نهایت کمک به حفظ بهداشت و سلامت جامعه با استفاده از جدیدترین تکنیکهای روز دنیا.

نوع کارایی دستگاه آب شیرین کن | هوزینگ | آریا عمران

در ادامه مطلب قبل

بنابراین به مرور زمان ، سطح کربن با اکسیژن آمیخته می شود . اگر غلظت کلرآزاد زیاد باشد . سطح کربن به دی اکسید کربن و منواکسید کربن ، اکسید می شود .

در هر دو حالت ، ظرفیت کربن فعال در حذف کلر آزاد دارای محدودیت است .

هوزینگ

محاسبه شده است که یک گرم کربن ، ظرفیت واکنش با ۳ تا ۵ گرم کلر آزاد را دارد . برای یک فیلتر کربن فعال که برای تصفیه ۱۰ آب طراحی شده است

و عمق بستر آن ۴ فوت و غلظت کلر آزاد ۱mgl/ft باشد ، پیش بینی می شود که حداقل عمر مفید این کربن ها بالغ بر ۱۰ سال باشد. بر خلاف این گفته ،

پیشنهاد می شود که بستر کربن فعال هر ۶ ماه تا یک سال تعویض می شود تا فعالیت بیولوژیکی کاهش پیدا کند و از سرایت آلودگی های آلی به سایر قسمت ها جلوگیری می شود.

واکنش بین کلرامین ها و کربن به صورت زیر انجام می گیرد .

کربن فعال

کربن فعال در حذف کلر آزاد از آب بسیار موثر است در حقیقت ، کربن فعال شده کارایی بسیار خوبی دارد به طوری که کلر آزاد در همان چند اینچ اولیه عمق بستر حذف می شود .

این عمل موجب می شود بستر ، بایو سایدهای دیگر را دفع کند . از آن جایی که کربن جهت حذف مواد آلی از آب خوراک مورد استفاده قرار می گیرد ،

منافذ موجود در این کربن ها با مواد آلی مغذی پر می شوند که این مواد آلی ، بهترین محیط برای رشد و پرورش باکتری ها هستند .

این با کتری ها در خروجی فیلتر کربنی نیز ظاهر می شوند  و در نتیجه قادر ؛ به آلوده کردن جریان پایین دستی سیستم RO هستند .

گرفتگی بیولوژیکی ، یکی از مشکلات مشترک سیستم های اسمز معکوس از نوع غشای پلی امید است

که از فیلترهای کربنی فعال شده به عنوان قسمتی از سیستم پیش تصفیه شان استفاده می کنند .

نوع کارایی دستگاه آب شیرین کن | هوزینگ | آریا عمران

کاهش فعالیت بیولوژیکی یک فیلتر کربنی فعال شده به صورت شیمیایی ، امکان پذیر است . کاستیک (NaOH که دارای PH بالاست )

قادر به خرد کردن گرفتگی های بیولوژیکی است و امکان تمیز شدن تمام گرفتگی ها را در طی عمل شستشوی معکوس مهیا می سازد .

بایو ساید های اکسید کننده زمانی که در آب شستشوی معکوس مورد استفاده قرار می گیرند تا حدی می توانند موثر واقع شوند .

به هر حال ، نباید با غلظت زیاد پراکسید هیدروژن مبادرت به انجام این کار نمود . زیرا گازهای خروجی می توانند فرار و زننده باشند.

شستشوی معکوس فیلتر کربن فعال شده

شستشوی معکوس یک فیلتر کربن فعال شده ، موجب تمیز شدن بستر از جامدات معلق و ذرات بزرگ که  توسط سطح بالایی کربن هنگام فیلتراسیون آب جمع آوری شده اند .

خواهد شد اگر این ذرات به هم بچسبد بعد از مدتی آب قادر به عبور از داخل منافذ نخواهد بود و سطح آب در فیلتر بالا می رود . در این حالت ، شستشوی معکوس با دبی  پیشنهاد می شود .

یکی از نتایج ناخوشایند شستشوی معکوس کربن این است که بستر مجددا طبقه طبقه و لا به لا می شود که این عمل ، ممکن است موجب جاری شدن مواد آلی به بیرون می شود .

آب شیرین کن

همچنین هنگام شستشوی معکوس ، احتمال تبدیل ذرات کربن به ذرات بسیار ریز وجود دارد ؛

بعد از اتمام شستشوی معکوس باید بستر در جهت مستقیم شستشو شود

و آب فیلتر شده حاصل از شستشو به مدت ۱۰ دقیقه و یا تازمانی که نتایج تست sdi در کاغذ صافی sdi فاقد هرگونه ذرات کربن باشد ، دور ریز شود .

امکان احیا و ضدعفونی کربن با استفاده از بخار آب وجود دارد . برای این کار نیاز به یک عدد تانک از جنس فولاد زنگ نزن ، شیر آلات و لوله کشی است

که ممکن است هزینه را تا ۳ برابر افزایش دهد . فیلترهای کربنی که جنس مخزن آن ها از فولاد زنگ نزن است در موارد کاربرد بیولوژیکی حاد ، عمومیت بیشتری دارد .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *