You are currently viewing هوزینگ آب شیرین کن چیست | دستگاه تصفیه آب | آریاعمران

هوزینگ آب شیرین کن چیست | دستگاه تصفیه آب | آریاعمران

هوزینگ آب شیرین کن چیست: در زبان ساده هوزینگ  نگهدارنده یا محفظه ای است که فیلتر دستگاه تصفیه آب را درون آن قرار می دهند . هوزینگ ها از دو جنس فلزی و پلاستیکی ساخته می شوند.

این محصول از یک سو به ورودی آب و از سوی دیگر به خروجی اب متصل است. در این مقاله سعی داریم شما را با هوزینگ بیشتر آشنا کنیم . اما باید ابتدا بدانید که هوزینگ یکی از اجزای دستگاه  تصفیه آب است،پس ابتدا شما را با دستگاه تصفیه آب اشنا می سازیم.

هوزینگ آب شیرین کن چیست | دستگاه تصفیه آب | آریاعمران

آب مایه حیات است از این رو انسان نخستین برای دسترسی آسان به مایع حیات در کنار آب های شیرین زندگی می کرد و امور روزانه خود را به آسانی انجام می داد.

اما هر چه بشر با طبیعت و فناوری بیشتر آشنا می شد، کم کم پی برد که آب آشامیدنی نباید فقط شیرین و طعم و بوی خوشایندی داشته باشد، بلکه آب باید عاری از ذرات آلوده باشد تا موجب بیماری انسان نگردد.

با رشد تکنولوژی جوامع بشری به فکر پالایش نمودن آب افتادند. زمانی وجود  دستگاه تصفیه برای انسان بیشتر از پیش احساس شد که آب فاضلاب به آب آشامیدنی ریخته می شد و بیماری های بسیاری که یکی از مخوف ترین آنها وبا بود جان انسان را تهدید می کرد.

اما در زمان های دور در کشور ما و دوره سلطنت هخامنشیان  سیستم فاضلاب و آب رسانی کاملا جدا از هم بوده که حاکی از دانش  مردم باستان  ایران زمین بر پاک بودن آب بوده است.هوزینگ آب شیرین کن چیست | دستگاه تصفیه آب | آریاعمران

اولین روش تصفیه آب

از نخستین روش های که برای تصفیه و نمک زدایی آب توسط بشر به کار گرفته شد تقطیر بود.

این روش اغلب در کشتی ها که سفرهای طولانی داشتند و آب شرب سان به اتمام می رسید و جز آب دریا منبع آب دیگری نداشتند به کار گرفته می شد.

روش تقطیر بدین شیوه بود که آب را روی دمای بالا گذاشته تا در نهایت بخار شود و روی آن درپوش اسفنجی می گذاشتند

که بخار حاصله جذب اسفنج می شد و سپس با فشردن اسفنج آب شیرین به دست می آمد.

شیوه دیگر گذراندن آب از بستر شنی و ماسه ای بود.

کم کم این روش ها دستخوش تغییرات و تکنولوژی شد،  تا اینکه دستگاه تصفیه روی کار آمد .

دستگاه تصفیه آب برای پالایش درست آب از اجزا مختلفی تشکیل شده است

که برخی از این اجزا کارایی و در نتیجه اهمیت بیشتری نسبت به سایر اجزا دارند.

از اجزای مهم دستگاه تصفیه آب پیش فیلتر ها می باشند که نخستین مرحله پالایش آب را انجام می دهند

و بعد آن را به فیلتر ممبران برای تصفیه نهایی ارسال می کنند.

فیلتر ممبران

فیلتر ممبران علاوه بر مهم بودن برای دستگاه فیلتراسیون ای نیز هزینه بالایی دارد. پس از این رو باید پیش فیلترها کارآمد تر باشند تا حد زیادی آب را تصفیه کنند.

بهتر است که حجم عمده تصفیه را پیش فیلتر انجام دهد تا کار فیلتر ممبران کمتر باشد و در نتیجه از هزینه های تصفیه کاسته شود. اما این فیلترها برای اینکه کارشان را درست انجام دهند نیاز به یک نگهدارنده یا محفظه دارند که به آن هوزینگ می گویند.

اگر دستگاه تصفیه آب را از نزدیک مشاهده کرده آید یا تصویر آن را در منابع مختلف دیده آید ، یک قطعه استوانه ای شکل را مجاور آن می بینید که این قطعه مانند مخزن آب عمل می کند و وظیفه اش این است که فیلترها را نگه دارد ، فیلترها را درون هوزینگ فلزی یا پلاستیکی قرار می دهند و سپس فیلتر به کار تصفیه آب می پردازد.

هوزینگ تصفیه آب

در آب تصفیه نشده جلبک ها و آلودگی هارا با چشم غیر مسلح نیز به راحتی می توان رویت کرد. نخستین مرحله تصفیه آب نیز جدا کردن این مواد آلوده درشت از آب است.

پس بهتر است که هوزینگی که ویژگی ضد جلبکی دارد را استفاده کنید، زیرا این هوزینگ از هوزینگ  های  معمولی کارآمدتر و بهتر است.

البته این هوزینگ قیمت بالاتری نسبت به سایر هوزینگ ها دارد و در زمان خرید باید دقت کنید که یک هوزینگ معمولی و نامرغوب را به جای هوزینک ضد جلبک خریداری نکنید، بهتر است که آن را فروشگاه های معتبر خریداری کنید یا از افراد آگاه با این قطعه مشورت بخواهید.

دیدگاهتان را بنویسید