سیستم سختی گیر رزینی | تصفیه فاضلاب | آریا عمران

کاربرد سختی گیر رزینی تصفیه آب: سختی گیر رزینی وسیله ای است که خانه های ما را از آب سخت نجات می دهد. این یک راه حل موثر است که سال ها آب نرم را فراهم می کند! بنابراین سختی گیر رزینی چگونه کار می‌کند و چه چیزی آن را به دستگاه مؤثری تبدیل می‌کند؟

کاربرد سختی گیر رزینی تصفیه آب | تصفیه فاضلاب | آریاعمران

آب سخت یک مشکل جدی برای هر خانواده است. این تأثیر منفی بر وضعیت ما، دوام لوازم خانگی و عملکرد اتصالات دارد. خوشبختانه راه حل موثری برای تغییر آب سخت به نرم وجود دارد. این یک نرم کننده آب حرفه ای است که به لطف آن می توانید یک بار برای همیشه مشکل آب سخت را فراموش کنید.

آب نرم در مقابل آب سخت

همه ما می دانیم که آب سختی که از شیرهای ما سرازیر می شود تأثیر منفی بر لوازم خانگی و یراق آلات دارد. آب نرم اب مطلوبی است که می توانیم بدون ترس از تمام تاسیسات آب در خانه استفاده کنیم. پس تفاوت این دو نوع آب چیست؟

سختی گیر

خوب ، آب سخت حاوی مقادیر زیادی یون کلسیم و منیزیم است که مسئول سطح بالایی از سختی هستند.

قبل از رسیدن به منبع آب، آب از خاک و سنگ ها گرفته می شود. هنگام نفوذ، آب مواد معدنی – عمدتاً کربنات کلسیم و منیزیم – را حل کرده و جذب می کند .

تحت تأثیر این دو عنصر، رسوبی رسوب می کند که رسوبات معدنی سختی ایجاد می کند که مثلاً کار و کارایی لوازم خانگی را با مشکل مواجه می کند. جدا کردن رسوبات آهک به دلیل انباشته شدن و سخت شدن مداوم تحت تاثیر دمای گرم بسیار دشوار است.

به جهت مطالعه مقاله تصفیه فاضلاب کلیک کنید.

در مقابل ، آب نرم با محتوای غالب یون های سدیم مشخص می شود . عمدتاً از منابع ذغال سنگ نارس یا سنگهای آذرین استخراج می شود.

احتمال ناچیزی وجود دارد که منبع آب این نوع آب را داشته باشد. تقریباً در همه شهرها، آب سخت غالب است، که به طور قابل توجهی بر راحتی و عملکرد لوازم خانگی ما تأثیر می گذارد.

سختی گیر رزینی آب چیست؟

با سختی گیر رزینی فرآیند نرم شدن آب، ساده و بسیار موثر است. این با استفاده از یک بستر تبادل یونی انجام می شود که با یون های سدیم شارژ می شود.

تبادل یونی اساس و تنها راه حل برای نرم شدن موثر آب است. این کار با یک رزین مخصوص تبادل یونی حاوی یون های سدیم (Na) انجام می شود . تبادل یونی را می توان به چند مرحله تقسیم کرد.

اولین مورد انتقال یون های آب سخت است – کلسیم و منیزیم (Ca, Mg ). آب سخت از طریق بطری رزین جریان می یابد که روی دانه های آن تبادل یونی انجام می شود.

آب سخت یون های کلسیم و منیزیم را آزاد می کند و جای آنها را یون های سدیم می گیرند که با دانه های رزین ترکیب می شوند.

آب شیرین کن

سپس آب نرم به سیستم آب هدایت می شود. هنگامی که دانه های رزین با یون های کلسیم و منیزیم پر می شوند، بازسازی صورت می گیرد که بستر رزین را با یون های سدیم پر می کند. عناصر موجود در آب سخت به فاضلاب تخلیه می شوند.

کاربرد سختی گیر رزینی تصفیه آب | تصفیه فاضلاب | آریاعمران

مزایای سختی گیر رزینی

در اکثریت قریب به اتفاق موارد، آب سخت از شیرهای خانه های ما جاری می شود.

از بسیاری جهات سنگین است. عناصر موجود در آن تحت تأثیر دمای گرم رسوب می کنند و رسوبات و رسوبات معدنی ایجاد می کنند که حذف آنها تقریباً غیرممکن است .

به دنبال آن مشکلات مربوط به یراق آلات , لوازم خانگی , تاسیسات گرمایشی و حتی سلامت ما ایجاد می شود !

یک سختی گیر به کمک ما می آید که یک راه حل موثر برای آب سخت است!

تمام تاسیسات خانه را با آب نرم تامین می کند و منبع مشکلات آهک را از بین می برد.

با این دستگاه مزایای زیادی برای خود، خانواده، یراق آلات، لوازم خانگی و حتی سیستم گرمایشی به دست خواهیم آورد.

یک سختی گیر رزینی حرفه ای به طور مداوم آب نرم و شیرین تمام تاسیسات آب خانه را در اختیار ما قرار می دهد.

فرآیند نرم شدن آب با سختی گیر رزینی

آب سخت حاوی مقدار زیادی یون کلسیم و منیزیم به داخل دستگاه نرم کننده جریان می یابد. از طریق سیلندر حاوی رزین تبادل یونی جریان می یابد.

یون های کلسیم و منیزیم را رسوب می دهد و یون های سدیم را جایگزین آنها می کند. یون های کلسیم و منیزیم روی دانه های رزین تبادل یونی باقی می مانند.

سپس آب از ارتفاع سیلندر جریان می یابد و از پایین مکیده می شود و توسط توزیع کننده از طریق سر به محل نصب به سمت خروجی هدایت می شود. نرم شدن تا پایان ظرفیت رزین ادامه دارد. پس از آن، بازسازی باید تکرار شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *