کاربرد فیلتر میکرونی: فیلتر میکرونی در تصفیه آب این توانایی را دارند تا آب را از ذرات میکروسکوپی، زباله ها و آلودگی ها و کثیفی ها نجات دهند. هر اندازه که میزان میکرون فیلتر تصفیه آب کوچکتر باشد ذرات ریزتر را می شود به راحتی حذف کند. اندازه فیلتر تصفیه آب به محلی که دستگاه در آن قرار دارد و همچنین نوع دستگاه بستگی پیدا می کند. به عنوان مثال اگر فیلتر پنج میکرونی باشد ذرات کوچکتر از پنج میکرون را به آسانی عبور می دهد و تنها ذرات به مقیاس ۵ میکرون اون را دفع می کند. متداول ترین مدل از فیلتر میکرونی فیلتر رسوبی است. این فیلتر همانند پنجره عمل کرده، با این تفاوت که پنجره ها اجازه ورود وسایل بزرگ را نخواهند داد.

کاربرد فیلتر میکرونی | آب شیرین کن صنعتی | آریاعمران

فیلتر میکرونی تصفیه آب و انواع آن: این فیلترهای تصفیه آب به دسته ی اسمی و مطلق تقسیم بندی می شوند. اینگونه است که در فیلترهای مطلق اندازه و مقیاس میکرون به مراتب دقیق تر اندازه گیری می شود. اما در فیلترهای اسمی اینگونه نیست و آن ها به شکل تقریبی اندازه گرفته می شوند. بنابراین در مقایسه عملکرد این دو متوجه می شویم که فیلتر اسمی پنج میکرون تنها درصد ناچیزی از زباله ها پنج میکرونی را می تواند از میان بردارد. ولی فیلتر مطلق بیش از ۹۵ درصد توانایی این را دارد که زباله های پنج میکرونی را دفع کند. اما متاسفانه باید بگوییم که اغلب فیلترهای میکرونی از نوع فیلترهای اسمی هستند ولی مشتری می تواند با کمی تحقیق فیلترهای مطلق را نیز پیدا کند. 

اندازه ی فیلتر میکرونی

کاربرد فیلتر میکرونی: فیلترهای میکرونی از حیث اندازه به مدل های مختلف تقسیم بندی می شوند که در ادامه آن ها را معرفی خواهیم کرد:

فیلترهای ۱۰ میکرون عموما به مثابه فیلتر رسوب مورد استفاده قرار می گیرند. این فیلترها توانایی این را دارند که از پلی پروپیلن زخمی یا پلیسه دار و یا حتی به شکل فیلترهای کیسه ای تولید شوند. فیلترهای ۱۰ میکرون معمولا به منظور فیلتر کردن شن، رسوب و ماسه مورد بهره برداری واقع می شوند.

فیلتر آب ۵ میکرون

فیلترهای آب ۵ میکرون می توانند از سرامیک ساخته شوند. فیلتر آب با درجه ۵ میکرون به از میان برداشتن و حذف رسوب، گل و لای و هر چیزی که اندازه اش ۵ میکرون و بزرگتر از آن باشد کمک کند.

فیلتر آب ۱ میکرون

این فیلترها و کوچکتر از این ها قادر هستند تا به حذف باکتری ها و کاهش کیست کمک برسانند چون به اندازه مناسب و کافی کوچک هستند که از انجام این مهم سربلند بیرون بیایند و همینطور می توانند از فیلتر شدن آن ها همراه با ذرات دیگر به اندازه ۱ میکرون اجتناب کنند.

یک فیلتر یک میکرونی ذراتی را که با چشم به راحتی قابل ردیابی نیستند را حذف کرده ولی احتمال کاهش سرب و فلزات سنگین دیگر و همینطور کیست های انگلی ژیاردیا کریپتوسپوریدیوم خیلی کم است.

فیلتر میکرونی

فیلتر آب ۵/۰ میکرون

فیلترهای آب پنج دهم میکرون توانایی این را دارند که از آلاینده های کوچک پنج دهم میکرونی همچون باکتری ها جلوگیری به عمل بیاورند.

کاربرد فیلتر میکرونی | آب شیرین کن صنعتی | آریاعمران

فیلتر آب ۲/۰ میکرون

به نحو خاص به منظور از بین بردن و دفع آلاینده های ۲ دهم میکرونی یا بزرگتر به وجود آمده اند. ما با کمک یک فیلتر آب ۲/۰ میکرونی می توانیم سرب، فلزات سنگین، کلر، مواد شیمیایی آلی، رسوبات و همچنین ذرات موجود در آب را کاهش داده و یا حتی فیلتر کنیم.

دیگر کاربردهای فیلتر میکرونی در تصفیه آب:

به عنوان مرحله آخر پیش تصفیه دستگاه های آب شیرین کن به کار می رود

در صنایع آزمایشگاهی و داروسازی کاربرد دارد

برای تصفیه آب ساختمان های مسکونی و اماکن تجاری

به منظور از بین بردن کدورت و مواد معلق پیش از دستگاه های سختی گیر زرینی

فیلتر مرحله ابتدایی دستگاه تصفیه آب منازل

برای شفاف کردن آب استخر

پس از پروسه ی کلرزنی و ضدعفونی برای دفع باقی مانده های باکتری ها و میکروارگانیسم ها

در کارخانه های تولیدکننده مواد غذایی و نوشابه سازی، آب های معدنی و آشامیدنی

برای حذف کدری برج های خنک کننده و همچنین آب های گردشی

در نهایت برای از میان برداشتن مواد معلق تا قطر ۲ دهم میکرون پس از دستگاه های فیلتر شنی

آب شیرین کن

عمر فیلتر میکرونی

عمر این فیلترها به آب ورودی، فیلتر و اندازه کدر بودن و همچنین گل و لای بستگی دارد که از ۱ ماه تا ۶ ماه در نوسان است .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *