کاربرد هوزینگ صنعتی چیست | فیلتر میکرونی | آریا عمران

کاربرد هوزینگ استیل: همیشه با در نظر گرفتن پایان شروع کنید. انتخاب هوزینگ فیلتر مناسب برای برنامه شما با درک آلودگی های آبی که باید حذف شوند شروع می شود. ذرات معلق، مواد آلی و معدنی محلول، میکروارگانیسم ها و غیره هر کدام چالش های متفاوتی را به همراه دارند.

در این مطلب گزینه های کاربردی موجود در بازار، ویژگی ها و مزایای انواع هوزینگ فیلتر و لوازم جانبی و قطعات یدکی را بررسی خواهیم کرد.

کاربرد هوزینگ استیل | تصفیه فاضلاب صنعتی | آریا عمران

هوزینگ در انواع خانگی و صنعتی وجود دارد و هر کجا که نیاز به فیلتر و تصفیه آب وجود داشته باشد، هوزینگ ها نیز باید حضور داشته باشند.  هوزینگ در زمینه های زیر به کار گرفته می شود:

کشاورزی برای آبیاری قطره ای و گلخانه ها،

خط اصلی آب مسکونی،نقطه استفاده (زیر سینک / طعم و بو)

فرآوری مواد غذایی / خدمات

تجهیزات آزمایشگاهی

ماهیگیری در آبهای شور

استفاده صنعتی ، سازمانی ، رستوران ها، درمانگاه ها

سیستم های اسمز معکوس

مکان های تفریحات آبی چون استخر،سونا، جکوزی .

تصفیه فاضلاب

انواع  هوزینگ

قبل از خرید هوزینگ فیلتر آب که به بهترین وجه با کارتریج فیلتر سازگار است، باید ویژگی ها و انواع محفظه فیلتر خود را بشناسید.

آبی یا سفید :  کاسه های محفظه فیلتر آب از پلی پروپیلن ساخته شده و در اندازه های Slim، Standard یا Jumbo با طول ۵، ۱۰ یا ۲۰ اینچ موجود است. آنها برای طیف گسترده ای از کاربردها از جمله مسکونی، تجاری و صنعتی ایده آل هستند.

CLEAR – کاسه‌های محفظه فیلتر استاندارد و باریک از اکریلونیتریل ساخته شده‌اند و در طول‌های ۵، ۱۰ یا ۲۰ اینچ در دسترس هستند، و محفظه‌های فیلتر غول پیکر از پلی کربنات ساخته شده‌اند و در طول‌های ۵، ۱۰ یا ۲۰ اینچ موجود هستند. . آنها برای طیف گسترده ای از کاربردها از جمله مسکونی، تجاری و صنعتی ایده آل هستند.

به جهت مطالعه مقاله تصفیه آب کلیک کنید.

قرمز یا مشکی :  کاسه‌های پوششی با دمای بالا از نایلون تقویت‌شده با فایبرگلاس ساخته شده‌اند و در اندازه‌های استاندارد یا جامبو با طول ۱۰ یا ۲۰ اینچ در دسترس هستند. آنها برای طیف گسترده ای از کاربردهای تجاری و صنعتی ایده آل هستند.

فولاد ضد زنگ :  هوزینگ های فیلتر تک لوله ای با دما و فشار شدید از فولاد ضد زنگ ساخته شده و در اندازه استاندارد با طول ۱۰ یا ۲۰ اینچ موجود است. آنها برای کاربردهای فشار بالا و آب گرم توصیه می شوند.

کاربرد هوزینگ استیل | تصفیه فاضلاب صنعتی | آریا عمران

هد یا سرهای هوزینگ فیلتر استاندارد معمولاً از پلی پروپیلن ساخته شده و دارای یک دکمه آزاد کننده فشار هستند. سر محفظه فیلتر آب با شیر معمولاً از پلی پروپیلن تقویت شده با موقعیت های روشن، خاموش و بای پس ساخته می شود.

لوازم جانبی و قطعات یدکی هوزینگ

مجموعه های هوزینگ فیلتر معمولاً در دسترس هستند و اطمینان حاصل می کنند که لوازم جانبی صحیح همراه با محفظه قرار داده شده است. آنها با یک اورینگ نصب شده و یک اورینگ جایگزین، براکت و پیچ و یک آچار فیلتر عرضه می شوند.

تمام سیستم های فیلتراسیون، صرف نظر از سازنده، حاوی قطعاتی با طول عمر محدود هستند. بنابراین، فیلترها باید در محلی نصب شوند که نشت باعث آسیب به اموال نشود و زهکشی کافی بتواند حجم آبی که سیستم می تواند تولید کند را تحمل کند.

تولید کنندگان توصیه می کنند که به طور دوره ای هوزینگ (یا محفظه) جعبه های پلاستیکی را تعویض کنید: هر پنج سال برای کاسه های شفاف و هر ده سال برای کاسه های مات ضروری است. اگر هوزینگ شما بیش از مدت زمان توصیه شده استفاده شده است، باید فورا آن را تعویض کنید. مطمئن شوید که تاریخ هر هوزینگ جدید یا جایگزین را برای مراجعات بعدی تعیین کنید.

سر و مخزن فیلتر آب را می توان به تنهایی تعویض کرد. بنابراین فقط باید قطعه ضروری را تعویض کنید و نیاز نیست تمام سیستم هوزینگ را عوض کنید.‌

اکنون که درک بهتری از هوزینگ های فیلتر آب دارید و اینکه چگونه می‌توانند به حل مشکلات کیفیت آب شما کمک کنند، می‌خواهم یک نکته حرفه‌ای را به شما بگویم: یک هوزینگ فیلتر آب مات را انتخاب کنید. آنها دوام بیشتری دارند، به دلیل سفت شدن بیش از حد یا فشار بیش از حد سیستم احتمال ترک خوردگی کمتری دارند و فقط هر ده سال یکبار نیاز به تعویض دارند. با خرید این هوزینگ ها در زمان و پول خود صرفه جویی می کنید. البته انتخاب هوزینگ به مواردی چون نوع آب تصفیه شده ، مصرف صنعتی و خانگی، دمای آب ،میزان آب و … بستگی دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *