هوزینگ آب شیرین کن صنعتی | فیلتر ممبرین | آریا عمران

کاربرد هوزینگ: فیلتر ممبران که یکی از دقیق ترین روش های تصفیه آب به حساب می آید، در گروه موسوم به “اولترافیلتر” قرار می گیرد. می تواند برخی از ویروس ها، کیست ها، قارچ ها و باکتری ها را متوقف کند. فیلتر ممبران  تضمینی است که آب صنعتی یا خانگی  شما همیشه شفاف و عاری ازهر گونه سختی و رسوب و نمک خواهد شد. فیلتر ممبران در تمام دستگاه های تصفیه آب صنعتی  درون یک محفظه به نام هوزینگ ‌ممبران قرار می گیرد.

کاربرد هوزینگ | قیمت فیلتر میکرونی | شرکت آریا عمران

هوزینگ های تصفیه آب برای فیلتر کردن آب مورد استفاده در مصارف صنعتی و خانگی طراحی شده اند. بسته به محیط فیلتر شنی یا شنی استفاده شده، این فیلتر آب را از ناخالصی های مکانیکی، معدنی مانند ذرات شن، سیلت و ناخالصی های بیولوژیکی مانند جلبک ها و میکروارگانیسم های آب سطحی شیرین تصفیه می کند.

ساختار هوزینگ صنعتی

در هوزینگ صنعتی یک یا چند مخزن فیلتر وجود دارد که عنصر اصلی کار دستگاه تصفیه  می باشد. مخازن با نازل های فیلتراسیون داخلی دارای شارژ فیلتراسیون به شکل شن درشت هستند و با یک لایه ۳ سانتی متری پوشش داده می شوند، سطح هوزینگ های فیلتراسیون به عنوان تکیه گاه برای فیلتر ممبران عمل می کند.

دریچه های هیدرولیک کنترل کننده جریان بر روی مخازن نصب می شوند. شیرها مجهز به آرمیچر پلی اتیلن با اتصال، دریچه و فشار سنج هستند که منیفولد ورودی را تشکیل می دهند.

فیلتر میکرونی

در پایین مخازن، در خروجی، آرمیچر پلی اتیلن وصل می شود که منیفولد خروجی را تشکیل می دهد که با یک شیر قطع به پایان می رسد.

جریان آب آلوده که از طریق منیفولد ورودی پمپ می شود، به طور مساوی در هر دو مخزن توزیع می شود، از طریق بستر جریان می یابد و آلاینده های بزرگتری را به جا می گذارد، برای فیلتراسیون دقیق تر از فیلتر دیسکی عبور می کند و ایستگاه را ترک می کند.

فیلترها به صورت متوالی برای هر بخش شستشو می شوند. می توان آن را پس از رسیدن به اختلاف فشار (۰-۱٫۰ بار) بین کلکتورها یا پس از شمارش معکوس زمان برنامه ریزی شده بین چرخه ها (۰-۲۴ ساعت) از مانومتر فشار تفاضلی روشن کرد.

پس از دریافت سیگنال فلاشینگ، شیر هیدرولیک ۳ طرفه مخزن ۲ تغییر می کند.آب خام از طریق مخزن ۱ فیلتر شده و مخزن ۲ با آب تمیز شستشو می شود.آب کثیف از طریق شیر مخزن ۲ از سیستم خارج می شود. مخزن ۱ به طور مشابه پس از تنظیم مجدد دریچه ها شستشو می شود.کاربرد هوزینگ | قیمت فیلتر میکرونی | شرکت آریا عمران

هوزینگ ممبران صنعتی چیست ؟

یک‌ محفظه با بدنه براژ فیلتر ممبران است که در انواع دستگاه تصفیه آب اعم از خانگی ، صنعتی و نیمه صنعتی قرار می گیرد .

هوزینگ های ممبران در دستگاه های خانگی از متریال پلاستیک و در دستگاه‌های صنعتی از جنس استیل استنلس یا فولاد کربن ضد زنگ هستند.

این دستگاه در واقع نگهدارنده فیلتر ممبران در انواع دستگاه های تصفیه آب است که قادر به تحمل فشار بالای آب است‌ .

هوزینگ صنعتی به نام پرشروسل نیز شناخته شده است  .هوزینگ ممبران بر اساس کارکرد آن  در دو نوع صنعتی یا خانگی تولید می شود

و هر یک از این دو نوع   هماهنگ با ساختار ممبران استفاده شده در دستگاه تصفیه آب ساخته  و طراحی می شود.

در هوزینگ ممبران صنعتی در قسمت پایانی آن اجزایی به تیم درپوش وجود دارد که کانال های ورود و خروج آب به فیلتر ممبران از طریق آنها انجام می گیرد . این دو قطعه ممبران را به راحتی آب بندی کردن و فشار مثبت درون ممبران به وجود می آورند .

در دستگاه تصفیه آب صنعتی هوزینگ ممبران دو اتصال یا دو خروجی دارد . هر یک ازاین دو خروجی وظایف جداگانه ای دارند. یکی از  این دو خروجی پساب را به لوله های فاضلاب انتقال می دهد . خروجی دیگر سوپاپ یکسوساز است که آب تصفیه شده  را به داخل منبع  ذخیره منتقل می کند و از بازگشت آب پیشگیری می کند.

محفظه ممبرای برای مصارف مختلف صنعتی به کار گرفته می شود که در زیر به هریک از این موارد اشاره می کنیم. هوزینگ کمی آن صنعتی در انواع دستگاه تصفیه آب مانند انواع آب شیرین من، تصفیه آب اسمزمعکوس، صنایع و سیستم های نمک زدایی از دریا، اولتزافیلتراسیپن ،نانو فیلتراسیون و غیره به کار گرفته می شود.

قیمت هوزینگ ممبران

هوزینگ های ممبران خانگی و صنعتی ازلحاظ متریال از جنس فایبرگلاس  یا انواع فلز مانند استیل ضد زنگ ، آلومینیوم ، برنج و غیره وجود  دارند، ورودی و خروجی مواد، میزان کارکرد فشار، میزان کارکرد دما، میزان کارکردPH ، اندازه و محل قرارگیری پورت های ورودی و خروجی با هم تفاوت دارند.‌که تمام این عوامل بر قیمت نهایی آن تاثیر می گذارد برای اطلاع از قیمت هوزینگ ممبران صنعتی با تماس بگیرید .

دوام هوزینگ ممبران صنعتی بر اساس درجه سختی اب ورودی به دستگاه نیز با عدم فرق دارد. اگر فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب را در زمان خود انجام دهید ، هوزینگ صنعتی نیز دوام بیشتری دارد . البته ممکن است کیفیت آن در طول سالیان استفاده پایین بیاید که نیاز به تعویض دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *