اصول سیستم آب شیرین کن | کاربرد تصفیه فاضلاب | آریاعمران

کاربرد آب شیرین کن: استفاده از سیستم های تصفیه آب صنعتی از پرکاربرد ترین روش هایی است که با استفاده از می توان آب دارای آلایندگی را تصفیه کرد.از مولفه های مهمی که در بسیاری از کشورهای جهان می توان به تصفیه آب صنعتی اشاره کرد.

کاربرد آب شیرین کن | هوزینگ استنلس استیل | آریا عمران

استفاده از آب بدون هیچگونه مواد مضر و ناخالصی از اهمیت بسیار بالایی در جهان برخوردار است.

دستگاه های آب شیرین کن صنعتی نیاز بسیاری از جوامع را برطرف کرده است

و با استفاده از آن دسترسی به آب های زیرزمینی امکان پذیر می باشد به طور کلی می توان گفت

دستگاه تصفیه آب صنعتی اهدافی را به دنبال دارد که به برخی از آن در ادامه اشاره می کنیم.

آبی که دارای مقادیر بالایی از منیزیم می باشد می تواند به مرور زمان بر کارایی محصولات خانگی

و ساختمانی تاثیر بگذارد و رسوب گذاری موجود در تجهیزات می تواند باعث گرفتگی و یا کیپ شدن آن ها شود.

به جهت مطالعه مقاله هوزینگ کلیک کنید.

خاصیت اکسید شدن آب که در اثر ناخالصی موجود در آب می باشد می تواند باعث از بین رفتن تجهیزات شود و عمر آن ها را کم کند.

استفاده از دستگاه های تصفیه آب صنعتی مانع از رشد مواد بیولوژیک و همچنین باکتری می شود.کاربرد آب شیرین کن | هوزینگ استنلس استیل | آریا عمران

طراحی سیستم تصفیه آب

آب هایی که در جهان موجود می باشد غیر قابل استفاده می باشد و منابع آب جهانی قابل استفاده در حال کاهش است و برای اینکه از این مشکلات بتوان جلوگیری کرد و نیاز روز افزون آب در صنایع کشاورزی و … استفاده از تصفیه آب صنعتی می تواند راهکار مناسبی باشد.

به دلیل هزینه های بسیاری که تصفیه آب صنعتی برای صنایع مختلف در پی دارد بهتر است از افرادی که دارای تخصص و تجربه کاری بالا هستند را برای طراحی سیستم تصفیه آب صنعتی کمک گرفت. افرادی که تبحر بالایی در این زمینه دارند می تواننددر کاهش هزینه ها کمک شایانی کنند.

تصفیه آب به روش صنعتی به روش های مختلفی انجام می شود اما از رایج ترین این روش ها می توان به اسمز معکوس اشاره کرد که قوی تر از مدل های دیگر به حذف نمک و فلزات سنگین موجود در آب می پردازد و هزینه کمتری دارد و در مصرف انرژی صرفه جویی می کند. با استفاده از روش اسمز معکوس کیفیت نهایی آب بیشتر می باشد.

تصفیه آب به روش صنعتی به روش های مختلفی انجام می شودکه در ادامه به هر کدام از آن ها اشاره می کنیم:

سیستم تبادل یونی

در روش تبادل یونی در آن مواد غیر محلول با یون های مختلف جایگزین می شوند که برای تصفیه آب ناخالص استفاده می شودو از مهم ترین کاربرد های سختی گیر رزینی(نام دیگر تبادل یونی) نرم کردن آب های شهری می باشد که کاتیون های کلسیم و منیزیم با سدیم تبادل می شوند و سختی آب را تا حدزیادی کاهش می دهد .

  • در مشاغلی چون صناع غذایی و نوشیدنی
  • فلز کاری

تصفیه فاضلاب از روش های تبادل یونی استفاده می شود اما ایرادی که می توان به این روش گرد مصرف بالای مواد شیمیایی و فضایی بسیاری را اشغال می کند.

تصفیه آب صنعتی به روش فیلتراسیون

از این روش برای جدا کردن مواد آلی و املاح محلول در آب و در نهایت تولید آبی خالص استفاده می شود. تصفیه به روش فیلتراسیون خود به روش های مختلفی انجام می شود.

تصفیه آب صنعتی به روش اسمز معکوس

همانطور که در سطرهای قبل اشاره کردیم از پرکاربرد ترین روش های تصفیه می توان به اسمز معکوس اشاره کرد که برای تصفیه آب های خام که درجه های مختلفی از سختی دارند و مواد و آلاینده های مختلفی در آب وجود دارند که اقتصادی ترین روش برای تصفیه و نمک زدایی از آب می باشد.

از موثر ترین روش ها برای تصفیه آب های صنعتی می توان به دستگاه های آب شیرین کن اشاره کرد که موجب می شود آبی خالص به دور از هرگونه آلودگی می باشد که کاربرد های بسیاری دارد .

دستگاه تصفیه آب صنعتی از اجزای مختلفی تشکیل شده است که هر کدام از آن ها نقش بسیار مهمی در کارایی و بهینه سازی دستگاه تصفیه آب صنعتی می گذراند که ما در ادامه به مهترین عوامل که بر کارکرد دستگاه تاثیر می گذارند می پردازیم:

استفاده از فیلترهای پیش تصفیه نامرغوب می تواند بر کارایی سیستم تاثیر منفی بگذارد.

هرگونه کّلر موجود در آب حتی به مقدار اندک می تواند موجب اکسید شدن تجهیزات شود

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *